امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 17 May , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 6 شوال 1442
شناسه خبر : 44007
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱ | 110 بازدید | ارسال توسط :
سیدعلی آقازاده در رشت تاکید کرد؛

وقتی حلقه محاصره طرح تفضیلی تنگ‌تر می‌شود/عزم مجلس یازدهم برای مبارزه با فساد جدی است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره با اشاره به اینکه در حوزه تخریب و طرح تفضیلی که اگر گام بر نداریم با بحران و بم بست ساخت و ساز مواجه خواهیم بود گفت:بحث تغییر کاربری ها  و هجوم ساخت و ساز  و فقدان طرح هادی مهمترین چالش استان است.

وقتی حلقه محاصره طرح تفضیلی  تنگ‌تر می‌شود/عزم مجلس یازدهم برای مبارزه با فساد جدی است

اختصاصی/صفیر گیلان؛سیدعلی آقازاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به عملکرد مجلس یازدهم از آغاز فعالیت تاکنون اظهار داشت: حرکت در بستر عدالت، دفاع از حقوق مردم و توجه به‌ اولویت‌های اجتماعی مانند مسکن و اشتغال جزو اولویت‌های مجلس یازدهم بوده که‌ نشان می‌دهد این مجلس با مجلس‌های گذشته تفاوت دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات و تقنین‌های زیاد مجلس یازدهم در طول چند ماه گذشته گفت:ارتباط فعال شما دوستان در بحث مباحث و مطالبه گری شما نشان دهنده از حضور ذهنی مطالبه گری مردم و پاسخگویی مجلس است.

آقازاده به مشکلات مسکن در کشور اشاره و افزود:برخی قوانین مجلس رویکرد تولید مسکن قوانین محوری بود علارغم اینکه دولت مکلف شده که سالانه یک میلیون واحد مسکونی در سطح کشور احداث تا از گردنه ها عبور کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قانون رفع تحریم‌ها  و جلوگیری از کارکرد دشمن ،دفاع از حقوق اساسی ملت در مجلس ابراز داشت: براساس این قانون می‌بایست جلوی زیاده‌خواهی‌های آمریکا گرفته شود و دولت موظف شد که در صورت عدم عمل به تعهدات طرف‌ِ مقابل، اقدامات اساسی انجام دهد.

وی با اشاره به مفاد لایحه بودجه ۱۴۰۰ و بحث قانون جمعیت و بحث قانون معیشت که  فضا سازی ها صورت گرفته گفت: دولت امروز مستقل برای رفع مشکل مردم گام برداشته و  واقعی کردن قانون بودجه از دیگر مباحث بود و ما تغییرات معنی دار را در مجلس شاهد هستیم

مجلس یازدهم با  با رویکرد ضد فساد ورود کرد!

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه میدانی و عملیاتی به مسئله نظارت‌ها، باررسی‌ها و امور مختلف می‌تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد نه اینکه فقط به آمار و ارقام روی صفحه توجه شود و مجلس در رویکرد خود به نظارت میدانی و پیمایش تاکید ولی نگاه میدانی و عملیاتی مورد توجه بود و از جامعه هدف نظارت و مباحث اجرایی ودر پروژهمد نظر است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وظایف این‌ کمیسیون  امنیت گفت: پیگیری مسائل دفاعی، رصد تحولات امنیتی در منطقه و جهان، مسائل هسته‌ای، دفاع از حقوق جمهوری اسلامی، ایستادگی مقابل زیاده‌خواهی‌خواهی‌های آمریکا و طرف‌های مقابل، دیپلماسی اقتصادی و اصلاح و تقنین برخی قوانین مانند خدمت سربازی از جمله وظایف و اقدامات انجام شده توسط این کمیسیون است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ویژه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری در سطح استان گیلان خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی، تاکید رویکردی بر نهاده‌های دامی، بازرگانی کشاورزی و توجه به محصولات کشاورزی استان حائز اهمیت است و صنایع تبدیلی که جزو ملزومات است اما این پتانسیل مغفول واقع شد.

 

آقازاده با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی و نهاده های کشاورزی  که آسیب بیشتر را دیدیم و مرکبات زیتون و برنج و چای و شیلات که مفید و ارزشمند است افزود:توجه بیشتر به کشت دوم در استان، مکانیزه کردن و رفع مشکلات حوزه کشاورزی مهمترین تاکیدات ماست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما در بخش بازرگانی ضعف داریم در بحث صنعت و سرمایه در گردش و قاچاق کالا  را باید ورود و تلاش کنیم تا جهش تولید را داشته باشیم گفت:بخش صنعت نیز دارای الزاماتی است که تسهیلات سرمایه در گردش، صادرات، واردات و دیگر مسائل آن همواره اهمیت دارد البته فساد نیز در صنعت وجود دارد.

قازاده خاطرنشان کرد: متاسفانه با عدم راهبرد تدوین شده و تحلیلی برای توسعه صنعت در گیلان مواجه هستیم و با وجود ظرفیت‌های زیاد در حوزه صنعت استان اما به‌لحاظ مدیریتی و عملیاتی قادر به تدوین و اجرای راهبردها نبودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مسائل و معضلات حوزه زیست محیطی استان را مورد اشاره قرار داد و گفت:بحث زیست محیطی با حیاط ما ارتباط دارد،ما امروز در حوزه پسماند و فاضلاب‌ها به‌دلیل سوء‌مدیریت و ضعف‌های موجود نیز در بحران هستیم.

وی تاکید کرد؛در صورت حل نکردن مشکلات ساخت و سازهای غیرمجاز و شهرسازی در شهر رشت در آینده‌ با بحران شهرسازی و بُن‌بست زندگی شهری مواجه خواهیم بود که آثار آن امروز در حاشیه‌نشینی و دیگر مشکلات حوزه شهری دیده می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره با اشاره به اینکه در حوزه تخریب و طرح تفضیلی که اگر گام بر نداریم با بحران و بم بست ساخت و ساز مواجه خواهیم بود گفت:بحث تغییر کاربری ها  و هجوم ساخت و ساز  و فقدان طرح هادی و غیره…علارغم اینکه تذکر دادیم و این طرح هادی به جای ایجاد فرصت شغلی برای جوانان  در جهت تخریب و فرار جمعیت شده و گوش شنوا نداریم و مجبور باید راه دیگر انتخاب کنیم.

آقازاده مسائل معیشتی و اشتغال را یکی دیگر از مشکلات استان دانست و افزود: از ظرفیت تالاب‌ها که می‌تواند مراکز گردشگری استان باشد بهتر استفاده شود و سند زمین کشاورزی و اینکه معتبر باشند باید سند و تقویت کنیم و در بحث منابع طبیعی اراضی و ساماندهی کانال و ذهکش و غیره
باید از ظرفیت استفاده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برخی واگذاری‌های غلط صنعتی استان گیلان در طول سالیان گذشته به‌دلیل سوءمدیریت‌ها را اجحاف در حق مردم استان دانست و گفت: همه ما مسئول هستیم و کسی نمی‌تواند بگوید نمایندگان مجلس تقصیری نداشتند و مسئولان و مدیرانی که تماشاگر این ویرانه‌ها بودند نیز مقصر بوده‌ باید پاسخگو باشند.

وی افزود: مسائل مربوط به صنعت و کارخانجات استان را با جدیت دنبال و پیگیر مسائل حقوقی آن‌ها خواهیم بود؛ مراکزی  مانند کارخانه پوشش-فومنات-پرسان -فرش گیلان و … که می‌توانست ده‌ها هزار شغل ایجاد کند امروز در این وضعیت قرار گرفته و دخانیات گیلان نیز که به کما رفته و این جای تأسف دارد و مسئولان بایستی احقاق حق کنند و به تمام مسئولان اجرایی استان، دست‌اندرکاران و حتی خود مهشدار می‌دهم که باید به‌دنبال حقوق مردم باشیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شفاف‌سازی‌ها باید در پیشرفت و توسعه استان و به‌نفع مردم باشد بیان کرد: برخی اسیر کارهای شعاری شده‌اند لذه کسانی هستند که هم تخلف می‌کنند و هم از مردم رأی می‌گیرند و متاسفانه سیستم‌های نظارتی استان و تشکیلات مدیریتی و سو مدیریت ها و ما تماشاگر صحنه بودند و لذت بردند از جاه طلبی برخی افراد نیز‌ گاهاً قدرت مؤاخذه کم‌کاران و متخلفان را ندارند‌.

 

 

نویسنده : زلیخا صفری راسته کناری
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد