پیش بینی ٨٠ میلیون جایزه برای مشترکانی که به طور مستمر مصرف برق خود را کاهش دهند.

پیش بینی ٨٠ میلیون جایزه برای مشترکانی که به طور مستمر مصرف برق خود را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: برای مشترکانی که در طول دوره پویش «با انرژی» (ابتدای خرداد تا پایان شهریور) به طور مستمر مصرف برق خود را کاهش دهند، ٨٠ میلیون جایزه پیش بینی شده است.
به گزارش پایگاه خبری توانیر، مصطفی رجبی مشهدی در حاشیه مراسم رونمایی از پویش «با انرژی» در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این که یکی از شاخص های مصرف برق، شدت مصرف انرژی در کشور است، خاطرنشان کرد: این شاخص در ایران دو برابر متوسط جهانی است، از این رو نیازمند آن هستیم که برق را بهینه مصرف کنیم تا بتوانیم پاسخگوی تقاضاهای جدید باشیم و به بخش مولد کشور انرژی بیشتری برسانیم.
وی با اشاره به این که مشترکان خانگی و تجاری بیش از ٨٠ درصد کل مشترکان کشور را تشکیل داده و بیش از ۵٠ درصد از برق را در زمان اوج بار مصرف می کنند هدف از راه اندازی این پویش را تشویق کردن این گروه از مشترکان به بهینه مصرف کردن این انرژی گرانبها اعلام کرد.
سخنگوی صنعت برق در ادامه افزود: پاداش صرفه جویی که سال گذشته توسط وزارت نیرو به مشترکانی که در حد الگو مصرف می کردند پرداخت می شد، امسال نیز به قوت خود باقی است، علاوه بر آن بیش از ٨٠ میلیون نوع جایزه متنوع پیش بینی شده که بین مشترکانی که به طور مستمر مصرف خود را کاهش دهند قرعه کشی و به آنها اهدا خواهد شد.
مدیرعامل توانیر در پایان اذعان کرد: مشترکان می توانند ضمن کمک به تامین برق مطمئن و پایدار برای خود و سایر بخشها نظیر صنایع و کشاورزی و همچنین ساکنان مناطق گرمسیر کشور و بیمارستانها، مراکز آموزشی و خدماتی که برای خدمت رسانی بدون مشکل، نیازمند برق مطمئن و پایدار هستند؛از این جوایز ارزنده نیز بهره مند شوند