اختصاصی/صفیر گیلان؛زلیخا صفری؛رودخانه رودبار چیره بخش مرکزی شهرستان فومن براثر بارش شدید باران طغیان کرده و سبب به زیر آب رفتن پل آبنمای این منطقه شده است این خبری است که بارها تیتر یک رسانه های کشور  و استان گیلان است ،رودخانه ای که مورد بازدید مسئولان قرار گرفته و درواقع محلی برای ارائه گزارشات […]

اختصاصی/صفیر گیلان؛زلیخا صفری؛رودخانه رودبار چیره بخش مرکزی شهرستان فومن براثر بارش شدید باران طغیان کرده و سبب به زیر آب رفتن پل آبنمای این منطقه شده است این خبری است که بارها تیتر یک رسانه های کشور  و استان گیلان است ،رودخانه ای که مورد بازدید مسئولان قرار گرفته و درواقع محلی برای ارائه گزارشات است مثل بسیاری از پروژه های ناتمام استان سرسبز گیلان. .

سقوط یک پراید به داخل رودخانه رودبارچیره در فومن  ۰۳ آذر ۱۳۹۷    

 یک دستگاه خودروی سواری پراید با چند سرنشین امروز بعلت آبگرفتگی ناشی از بارش باران و نبود دید کافی از مسیر به داخل رودخانه رودبار چیره شهرستان فومن سقوط کرد.
رییس هلال احمر شهرستان فومن گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر برای پیدا کردن این خودرو و اطلاع از سرنوشت سرنشینان در مسیر رودخانه در حال جستجو هستند.

2873981_937

اما چیزی که در این خبر و توجه به این پل قابل تامل است نگاه مسئولان تراز اول استان گیلان و شهرستان فومن به گزارشات خبرنگاران در گزارش میدانی از مناطق آسیب پذیر و مناطق خطر آفرین است که کمی در این زمینه نیازمند واکاوی و ….. است .

خبرنگارانی که خطر را به جان می خرند و مسئولانی که هیچ توجه نمی کنند و امروز این می شود که می بینیم خانواده های پریشان و سر گردان در حاشیه رودخانه است.

**********

دقیقا این عکس ها  یکی از حاشیه پل شهر بیجار جایی که دو سال پیش جوانی  سقوط کرد و جان خود را از دست داد و دیگری پل آبنمان روستای رودبارچیره است از این خبر و تصاویر تهیه شده  ۵ سالی است که می گذرد و متاسفانه…….؟!؟!

 

خبرگزاری تسنیم: بر اثر بارش شدید باران سیلاب و آبگرفتگی در شهرستان گیلان جاری شده و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از فومن سال ۹۲، بارش شدید باران در ارتفاعات این شهرستان همچنان ادامه دارد و ستاد حوادث در این شهرستان تشکیل و دستگاه‌های خدماتی و امدادرسان در آماده‌باش کامل هستند.

 

image_2018_11_24-9_28_41_190_3aJ

فرماندار فومن از جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی در ۱۶۳ روستای این شهرستان خبر داد و گفت : در تلاش هستیم تا در کمترین زمان ممکن مشکلات مردم رفع شود.

 مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان و جمعی از اعضای ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری دقایقی پیش با حضور در مناطق روستایی فومن از نحوه خدمت‌رسانی به مردم بازدید کردند.

بارندگی همچنان در فومن ادامه دارد و در ارتفاعات این شهرستان شدت بارندگی بیشتر است.

برخی پل‌های روستایی نیز به شدت آسیب دیده‌اند و راه‌های ارتباطی نیز در برخی از روستاها مسدود شده است.

طغیان رودخانه رودبارچیره در فومن

و صدها خبر در رسانه های مختلف با تیتر آغشته به سیل و رودخانه و تخریب پلها و رودبارچیره؟؟؟؟؟؟

بدون شک هرگونه دستکاری غیر اصولی در حریم و بستر رودخانه و همچنین بی توجهی به لایروبی به موقع باعث تشدید خسارات ناشی از سیلاب در استان خواهد شد. قبل از آنکه شاهد وقوع سیل های سهمگین تر با خسارات وسیع باشیم ، لازم است مردم به ویژه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی به وظایف خود در قبال رودخانه های بیمار استان عمل کنند.

گزارش و عکس: زلیخا صفری

 

 

image_2018_11_24-9_32_43_606_Nlj

image_2018_11_24-9_33_48_338_gtu