همچنین سید رضا صفوی بخشدار خشکبیجار شهرستان رشت، بهرام آریامنش بخشدار دیلمان شهرستان سیاهکل، کامبیز یوسفی بخشدار سنگر شهرستان رشت، احمد قدیمی بخشدار لشت‌نشاء شهرستان رشت، محمدعلی خداجو بخشدار کومله شهرستان لنگرود همگی به اداره‌کل آموزش و پرورش و نیز علیرضا قربانی‌ بخشدار مرکزی صومعه سرا به اداره کل محیط زیست باز خواهند گشت.

گفتنی است طی هفته‌های اخیر و در ماه جاری، شماری از مدیران میانی مأمور در فرمانداری‌های شهرستان‌های آستارا، لنگرود و رودسر و نیز ستاد استانداری گیلان به محل اصلی کار خویش برگشته‌اند و این روند ادامه دارد.

به گزارش صفیر گیلان این اقدام بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در وزارت کشور و نیز بخشنامه‌های ابلاغی مبنی بر توانمندسازی و استفاده از کارکنان درون سازمانی در مسیر دستیابی به هدف‌گذاری رویکرد کاهش کارمندان مأمور و همچنین ضرورت رعایت قوانین و مقررات اداری و استخدامی در انتصاب سمت‌های مدیریتی و مصوبات شورای عالی اداری صورت گرفته است.

قابل ذکر است استانداری گیلان علیرغم روند کاهش تعداد کارمندان مأمور از ۲۲ درصد به ۱۷ درصد، همچنان جزو سه استانی است که بیشترین تعداد نیروهای مأمور را در سمت‌های مدیریت حرفه ای دارد.

با توجه به آنکه دو نفر از معاونان استاندار گیلان و تعدادی از مدیران ستادی استانداری و فرمانداران شهرستان‌های رودسر، املش و صومعه‌سرا نیز مأمور هستند؛ استانداری گیلان به شاخص مورد نظر وزارت کشور در استفاده از مدیران مأمور نمی‌رسد و بر این مبنا شنیده شده که شمار دیگری از مدیران ستادی استانداری نیز به محل کار اصلی خود بر می گردند.