امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 22005
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱ | 3473 بازدید | ارسال توسط :

پرداخت ۱۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان شفت عصر روز پنجشنبه(۱۴ دی ماه) با حضور سیدمحمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان ،رئیس  سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان،مدیر کل امور مالیاتی،مدیر کل تامین اجتماعی ، فرماندار ، نماینده و صنعتگران و سرمایه گذاران بخش خصوصی  در سالن میرزای شفتی فرمانداری […]

پرداخت ۱۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان شفت عصر روز پنجشنبه(۱۴ دی ماه) با حضور سیدمحمد احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان ،رئیس  سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان،مدیر کل امور مالیاتی،مدیر کل تامین اجتماعی ، فرماندار ، نماینده و صنعتگران و سرمایه گذاران بخش خصوصی  در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد .

محمدرضا محسنی در این نشست با اشاره به اینکه جمعیت ۵۴ هزار و ۲۲۶ نفری شفت در دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب در قالب ۹۵ روستا زندگی می کنند افزود : بیش از ۴۳ هزار نفر از مردم این شهرستان در روستاها به کار و تلاش می پردازند و این یک ظرفیت محسوب می شود.
فرماندار شفت با بیان اینکه کشاورزی ، صنعت و گردشگری از مهمترین توانمندی های این شهرستان هستند افزود : از ۱۴ هزار و ۳۳۰ هکتار اراضی شالی شفت سالانه ۴۵هزار تن برنج سفید استحصال می شود .
وی در ادامه با اشاره به اینکه شفت ۳۲ هزار هکتار پوشش جنگلی و ۵۲۰ هکتار توتستان دارد و این شهرستان با تولید ۹۰تن پیله تر رتبه دوم استان را دارد اظهار داشت :از ۲هزار و ۲۰۰ هکتار باغ های چای شفت سالانه ۱۷ هزار تن برگ چای تولید می شود .
محسنی با بیان اینکه ۴۷ واحد مرغداری در شفت فعالیت و بالغ بر ۵هزار و ۸۵۰ تن گوشت سفید تولید می کنند افزود: ظرفیت تولید گوشت قرمز در این شهرستان به ۲هزار و ۱۱۰ تن می رسد.
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه سالانه ۶ هزار و ۶۰۰ تن ماهیان گرمابی و ۱۰۰ تن ماهیان در سردابی در این شهرستان تولید می شود گفت: توسعه کشاورزی این خطه نیازمند نگاهی یژه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شفت یکی از بکرترین طبیعت گیلان را دارا است افزود : ۳۲ هکتار جنگل ، ۱۳ هزار هکتار مراتع ، آبشارهای بسیار زیبا و وجود دو منطقه سیاحتی و زیارتی امامزاده ابرهیم و اسحاق(ع) سبب شده است تا سالانه هزاران گردشگر از نقاط مختلف این شهرستان بازدید کنند .
محسنی با اشاره به اینکه از ۳۶۰ واحد ابلاغ شده بوم گردی در شهرستان شفت تا کنون تقاضای ۲۲۶ واحد در گارگروه مرتبط تصویب شده و برای ۳۹ واحد نیز پروانه ساخت صادر شده است افزود : از ۱۵ میلیارد تومان تقاضای تسهیلات واحدهای بوم گردی ۷۱۴ میلیون تومان در قالب ۵ پرونده به مرحله انعقاد قرار داد رسیده است.
فرماندار شفت در ادامه با بیان اینکه دو شهرک صنعتی خرفکل و خرطوم به ترتیب با وسعت ۴۶ و۲۰ هکتار در این شهرستان وجود دارد افزود : شهرک صنعتی خرطوم نیازمند زیرساخت های گاز و تلفن است و هم اکنون در بخش گیاهان کاشت گیاهان دارویی ، فرآوری و بسته بندی آن سرمایه گذار متقاضی دارد .
وی با اشاره به اینکه از کل مجموع ۱۲۳ واحد صنعتی موجود در شهرستان ۶۶ واحد در داخل محدوده شهرک های صنعتی قرار دارند که ۳۵ واحد فعال ، ۵ واحد نیمه فعال و ۱۶ واحد نیز غیر فعال هستند افزود: تعداد واحد های خارج از محدوده شهرک صنعتی به ۵۷ می رسد که از این تعداد ۳۳ واحد فعال ، ۸ واحد نیمه فعال و ۱۶ واحد غیر فعال هستند .
نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه از نیمه دوم سال ۹۶ تا دی ماه ۹۷ با پرداخت ۲۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در قالب ۴۸ طرح برای ۴۴۳ نفر شغل ایجاد شده است افزود : در سال گذشته ۲۰ میلیارد و در سال جاری بیش از ۱۳.۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی شهرستان شفت در قالب طرح رونق تولید پرداخت شده است.

فرماندار شفت خواستار شد تا در این جلسه که برخی مدیران واحدهای صنعتی  و تولید کنندگانی مشکلات خود را مطرح  می کنند با حضور مدیران ارشد استانی در این حوزه مشکلات سرمایه گذاران و صنعتگران حل و فصل شود تا موجب دلگرمی این بخش باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد