صفیر گیلان؛محبت بیژن مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان در بازدید اصحاب رسانه به مناسبت ایام دهه فجر
از احداث ورود و خروج خط پست ۲۳۰ ولت در منطقه پسه بیشه رشت گفت: افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع و تامین برق مطمئن مشترکان در غرب شهر رشت از جمله اهداف این پروژه می باشد.

به گزارش خبرنگار صفیر گیلان؛بیژن با اعلام این خبر در بازدید خبرنگاران از پروژه افزود: پروژه ورود و خروج خط دومداره ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی – سیادتی – پونل تا پست سیادتی در  غرب به طول تقریبی ۱/۴ کیلومتر، نقش مهمی در جلوگیری از بروز خاموشی های گسترده در مناطق غرب شهر رشت بخصوص در پیک بار و شرایط بحرانی شبکه دارد.

مجری طرح خطوط شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به اهمیت این پروژه افزود: با بهره برداری از این پروژه، علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع شهر رشت، امکان تغذیه مطمئن تر مشترکین موجود فراهم می شودو همچنین به دلیل افزایش ظرفیت جریانی خط، امکان افزایش ظرفیت پست و تأمین برق مشترکین جدید در سال های آتی میسر خواهد شد.

بیژن با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۱۴۰۱ آغاز شده، اضافه کرد: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی و با اعتبار ۱۳۹ میلیارد ریال، برای ۲۵ نفر به صورت موقت و برای ۳ نفر بطور مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرده است.

  • نویسنده : خبرنگار محمد یزدانی