آیت‌الله رمضانی،با اشاره به اینکه امروزه با آیات قرآن که در آن لعن نسبت به کفار و منافقان آمده بیشتر سر و کار داریم، ابراز کرد: پروژه دین‌زدایی، براندازی دین و قداست‌زدایی امروز بیشتر از گذشته از سوی استکبار جهانی و هم‌پیمانان آن دنبال می‌شود.

صفیر گیلان؛آیت‌الله «رضا رمضانی»  در مراسم عزاداری روز هشتم ماه محرم که در آستان مقدس حضرت فاطمه اخری سلام‌الله علیها (خواهر امام) رشت برگزار شد، اظهار کرد: معرفت نسبت به اهل بیت (ع) و برائت جستن از دشمنان خدا، یک نوع روزی بزرگ محسوب می‌شود که خداوند نصیب انسان‌ها کرده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عبادت خداوند بدون معرفت، انسان را در مسیر گمراهی قرار می‌دهد، تصریح کرد: مجالس عاشورایی باید تبدیل به کلاس معرفت‌شناسی نسبت به اباعبدالله الحسین (ع) شود.

وی ادامه داد: زیارت عاشورا دارای پشتوانه روایی بسیار زیادی است و می‌توان عبارات آن را با آیات و روایات دیگر اثبات کرد.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه برای حفظ اسلام و حرکت در مسیر حق باید هزینه بپردازیم، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) هزینه تعلیم لااله‌الاالله را پرداخت کرد تا بشر با توحید آشنا شده و جامعه توحیدی و مسئولیت‌پذیر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نسبت به دشمنان اهل‌بیت (ع)، یعنی کفار، منافقان و مشرکان باید قوی باشیم و نباید نسبت به آن‌ها بحث عادی‌سازی را مطرح کنیم، افزود: بعضی‌ها با کسانی مانند رژیم صهیونیستی که دنیا را برده و بنده خود می‌خواهند، مردم را آواره می‌کنند و کودک‌کشی به راه می‌اندازند، می‌گویند کاری نداریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) تصریح کرد: صهیونیست‌ها در راس نظام سلطه هستند و مدارا، صلح و دوستی با آن‌ها هیچ توجیه و معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه امروزه با آیات قرآن که در آن لعن نسبت به کفار و منافقان آمده بیشتر سر و کار داریم، ابراز کرد: پروژه دین‌زدایی، براندازی دین و قداست‌زدایی امروز بیشتر از گذشته از سوی استکبار جهانی و هم‌پیمانان آن دنبال می‌شود.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه شهادت امام حسین (ع) سبب شد تا امر مقدس در جای خود قرار بگیرد، اظهار کرد: در زمان امام حسین (ع) تلاش کردند امور مقدس را از بین ببرند کما اینکه یزید شارب الخمر بود و این امر را ترویج می‌داد.

وی افزود: اگر شرایط در زمان امام حسین (ع) به همان حالت باقی می‌ماند چیزی از دین باقی نمی‌ماند؛ یزیدیان در زمان امام حسین (ع) احکام اسلام را وارونه جلوه می‌کردند و آن چیزی که با ارزش بود، به بی‌ارزش تبدیل می‌شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دین دارای جلال و جمال است و مسلمان دارای این صفات، باید در برابر دشمن ایستادگی و مقابله کند، تاکید کرد: در آیات و روایات، صلح مطلق را نمی‌توان پیدا کرد و کسانی که از صلح با رژیم صهیونیستی حرف می‌زنند فهم دقیقی از آیات و روایات ندارند.

وی با اشاره به اینکه انسان در میدان عمل باید معرفت و شناخت خود را نسبت به خداوند و اهل‌بیت (ع) نشان دهد، خاطرنشان کرد: انسان باید تکلیف و موضع خود را در برابر جبهه باطل مشخص کند.

آیت‌الله رمضانی اظهار کرد: اگر انسان می‌خواهد با ائمه اطهار (ع) همراه باشد باید از نظر فکری همان مسیر را طی کند و دانش آموخته خوبی باشد.

وی در بخش دیگر سخنانش، با اشاره به فراز «وَ اَن یُثَبِتَ لی عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فی الدُّنیا وَالأخرهِ» در زیارت عاشورا که به ثبات قدم اشاره دارد، افزود: هر مسئولی در مدل خدمت خود باید دارای ثبات قدم و درست‌کاری باشد.