مدیرکل کمیته امداد گیلان از برگزاری پویش به عشق علی (ع) به مناسبت عید سعید غدیر خم خبر داد.

به گزارش پایگاه صفیر گیلان، عباس اهرابی صبح یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: پویش به عشق علی (ع) با هدف جذب حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین به مناسبت عید سعید و غدیرخم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: شهروندان و مردم نیکوکار می‌توانند با پیوستن به طرح اکرام ایتام و محسنین یک یا چند فرزند یتیم را به عنوان فرزند معنوی، تحت حمایت قرار دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، در خصوص نحوه ثبت نام حامیان گفت: مردم نوعدوست و خیر جهت حمایت یک یا چند فرزند معنوی می‌توانند با مراجعه و ثبت نام در سایت ekram.emdad.ir نسبت به انتخاب فرزند معنوی با شرایط مورد نظر خود (سن، جنسیت، سادات، بیمار، محل سکونت) اقدام کنند.

اهرابی، اضافه کرد: همچنین حامیان با مراجعه حضوری یا تلفنی به واحدهای اکرام ادارات امداد استان می‌توانند نسبت به شرح وضعیت زندگی این افراد آگاهی پیدا کرده و سپس فرزند معنوی خود را جهت حمایت انتخاب کنند.

وی افزود: ارسال عدد ۱۳ به سرشماره ۳۰۰۰۳۳۳۳ نیز از روش‌های دیگر برای ثبت نام در طرح اکرام ایتام و محسنین است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، ضمن تقدیر از اعتماد حامیان و خیران گفت: به منظور تسهیل در روش‌های پرداخت برای هر فرزند معنوی یک شماره کارت اختصاصی در نظر گرفته می‌شود که حامیان می‌توانند بدون شناسه واریز و از طریق سایت و یا همه درگاه‌های بانکی و اپلیکیشن‌های موجود، نسبت به واریز مستقیم هدایای نقدی به حساب فرزندان معنوی اقدام کرده و گزارش پرداخت را در سایت مشاهده کنند.

اهرابی با قدردانی از همراهی همیشگی مردم نیکوکار گیلان، عنوان کرد: تعدادی از فرزندان ایتام و محسنین هستند که دریافت مراحم بسیار پایینی دارند و امید است با مشارکت مردم خیر استان، بتوانیم سرانه واریزی این عزیزان را ارتقا داده و نیازمندی هایشان را برطرف کنیم.

لازم به ذکر است ۴۱ هزار و ۱۳۱ حامی نیکوکار از تعداد ۱۳ هزار و ۴۹۳ فرزندان ایتام و مشمولین طرح محسنین در استان گیلان حمایت می‌کنند.

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری