به گزارش صفیر گیلان؛محمود باقری‌خطیبانی با اشاره به قول‌های ارائه شده توسط اعضای شورای این شهر به مردم در مدت چهار سال گذشته اظهار کرد: اعضای شورای مذکور قول داده بودند از حقوق مردم پاسداری کنند. وی به مصوبه اجرای پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت در شورای دوره سوم این شهر اشاره کرد و افزود: قرار […]

به گزارش صفیر گیلان؛محمود باقری‌خطیبانی با اشاره به قول‌های ارائه شده توسط اعضای شورای این شهر به مردم در مدت چهار سال گذشته اظهار کرد: اعضای شورای مذکور قول داده بودند از حقوق مردم پاسداری کنند.

وی به مصوبه اجرای پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت در شورای دوره سوم این شهر اشاره کرد و افزود: قرار بود پیاده‌راه مذکور با ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار اجرایی شود اما بسیار بیش از این مبلغ برای آن هزینه شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مطالعه درستی در اجرای پیاده‌راه فرهنگی این شهر انجام نشده است، تصریح کرد: نبود زیرساخت و پارکینگ و همچنین نبود خیابان برای هدایت ترافیک از معضلات پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت محسوب می‌شود ضمن اینکه پیاده‌راه اصولی احداث نشده و در آن انحراف وجود دارد.

باقری‌خطیبانی، وجود بازار اصلی در مرکز شهر رشت را از موضوع‌های مهم در پیاده‌راه فرهنگی این شهر خواند و بیان کرد: هنوز انبارهای پلاستیک، گونی، گوگرد و … از مرکز شهر خارج نشده و مانند انبار باروت خطرناک است.

وی به حادثه ساختمان پلاسکو در تهران اشاره کرد و گفت: پس از حادثه مذکور برخی به فکر خارج کردن انبارها از مرکز شهر رشت افتادند و اکنون مشخص شده، پیاده‌راه فرهنگی رشت ۴۰ درصد انحراف دارد اما انحراف این پیاده‌راه از ۶۰۰ درصد عبور کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه انحراف‌های دوره چهارم شورای این شهر از دوران شهرداری میرزا خلیل تاکنون بی‌سابقه است، متذکر شد: نمره عملکرد شورای شهر و شهردار رشت صفر است.

باقری‌خطیبانی به تلاش تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در راستای توسعه این شهر اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تلاش برخی از اعضا نمی‌توانیم نمره قبولی به شهردار و شورای شهر رشت دهیم و نمره آنها صفر است./فارس