امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 14 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 11461
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 10 آذر 1396 - 11:00 | 2822 بازدید | ارسال توسط :

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی

صفیر گیلان؛در تاریخ همیشه سرافراز ایران پهناور، همواره انسان‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذاری درخشیدند و تاریکی‌های تاریخ را با مجاهدت های خود به روشنی بدل ساختند و میرزاکوچک جنگلی نیز یک روحانی اصیل انقلابی بود که توانست در برهه ای از تاریخ  مینیاتوری از حکومت اسلامی را در گیلان ایجاد نماید. میرزا کوچک جنگلی با بهره گیری از […]

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار به مناسبت سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی

صفیر گیلان؛در تاریخ همیشه سرافراز ایران پهناور، همواره انسان‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذاری درخشیدند و تاریکی‌های تاریخ را با مجاهدت های خود به روشنی بدل ساختند و میرزاکوچک جنگلی نیز یک روحانی اصیل انقلابی بود که توانست در برهه ای از تاریخ  مینیاتوری از حکومت اسلامی را در گیلان ایجاد نماید.

میرزا کوچک جنگلی با بهره گیری از صبغه ی مردمی، نغمه ی اتحاد اسلام و حفظ حقوق انسانیت را با روحیه ی استکبارستیزی سرداد و اگرچه با مظلومیت در سخت ترین شرایط خفقان و استبداد به شهادت رسید اما در تاریخ به عنوان نمونه ای جاودانه و اسطوره ای انسان ساز باقی ماند.

بی تردید میرزاکوچک جنگلی اندیشه  اسلامی، همت، اراده، شخصیت و هویّت خود را خرج کرد تا به یک نسل هویّت، شخصیت ، نیرو و اراده ببخشد و از گیلان و گیلانی  چهره ای ضد استعماری و استبدادی برای همه آیندگان به تصویر بکشد.

 اینجانبان در آستانه یازدهم آذر سالروز گرامیداشت روحانی سلحشور میرزاکوچک جنگلی و پاسداشت طلاب، روحانیون و علمای شهید گیلان با آرزوی علو درجات برای آن شهدای والامقام، از مردم ولایتمدار گیلان دعوت می کنیم تا ضمن شرکت در مراسم یادواره این شهیدان در صبح روز شنبه یازدهم آذر مسجد سلیمانداراب رشت در جوار مزار میرزا کوچک جنگلی با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید عهد نمایند.

                زین العابدین قربانی                                   مصطفی سالاری                   

 نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت              استاندار گیلان      

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد