امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 50442
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸ | 16 بازدید | ارسال توسط :
مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی،

پیشگیری از سوء استفاده‌های درمانی با حفاظت از کارت ملی

صفیر گیلان؛مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی از بیمه شدگان و مستمری بگیران خواست تا با حفاظت از کارت ملی (همانند دفترچه های درمان) و عدم ارائه آن به دیگران ، از استفاده های درمانی به ناحق جلوگیری نمایند.

پیشگیری از سوء استفاده‌های درمانی با حفاظت از کارت ملی
به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی از بیمه شدگان و مستمری بگیران خواست تا با حفاظت از کارت ملی (همانند دفترچه های درمان) و عدم ارائه آن به دیگران ، از استفاده های درمانی به ناحق جلوگیری نمایند.

غفاری گفت: با توجه به اینکه تمامی خدمات تشخیصی و درمانی با شماره ملی ثبت و ذخیره می شود، ضرورت دارد ارائه کنندگان خدمات و پزشکان به منظور جلوگیری از مخدوش شدن سوابق پزشکی و ممانعت از ایجاد سوابق غیرواقعی برای بیماران، در هنگام پذیرش و ارائه خدمت، هویت بیماران را با مشخصات مندرج در کارت ملی تطبیق دهند.
وی تصریح کرد: درج اطلاعات نادرست در پرونده سلامت نه تنها روند تشخیص و درمان بیماری را مختل و در شرایط اورژانسی مخاطره آمیز می کند بلکه در مراجع قانونی می‌تواند مبنای تصمیم گیری خلاف واقع نیز باشد.
مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: در مواردی که سوء استفاده از کارت ملی بیمه شده با اطلاع قبلی وی باشد، برابر ماده ۹۷ قانون تامین اجتماعی هر گونه خسارت مالی ناشی از این اقدام متوجه بیمه شده بوده و بیمه شده ملزم به جبران زیان وارده به سازمان خواهد بود.

دکتر غفاری با بیان اینکه اطلاعات مربوط به انجام ویزیت، خدمات و داروهای ارائه شده به بیمار از طریق پیامک به شماره تلفن همراه بیمار ارسال می شود، گفت: به منظور پرهیز از سوء استفاده های احتمالی ضروری است بیمه‌شدگان با مراجعه به سایت سازمان (es.tamin.ir) نسبت به تکمیل اطلاعات فردی و ثبت تلفن همراه شخصی اقدام کنند.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی نیز خود را مکلف می‌داند با توسعه سیستم های کنترلی، الگوی تجویز و مصرف خدمات توسط ارائه کنندگان و بیماران را پایش و نظارت نماید.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد