امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 16 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۶ دی , ۱۴۰۰ - 13 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 26496
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷ | 4861 بازدید | ارسال توسط :

پیش بینی بافت بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع فرش دست باف در گیلان

به گزارش صفیرگیلان، مجتبی مهری با اشاره به اینکه قالی بافان گیلانی از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۸ هزار مترمربع فرش و تابلو فرش بافته اند، گفت: ۱۳ هزار و ۳۹۶ قالی باف در گیلان این فرش‌ها را در کارگاه‌ها و کنج خانه هایشان بافته اند. وی با اشاره به اینکه در گیلان ۵۸ کارگاه قالی بافی متمرکز و غیرمتمرکز […]

پیش بینی بافت بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع فرش دست باف در گیلان

به گزارش صفیرگیلان، مجتبی مهری با اشاره به اینکه قالی بافان گیلانی از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۸ هزار مترمربع فرش و تابلو فرش بافته اند، گفت: ۱۳ هزار و ۳۹۶ قالی باف در گیلان این فرش‌ها را در کارگاه‌ها و کنج خانه هایشان بافته اند.

وی با اشاره به اینکه در گیلان ۵۸ کارگاه قالی بافی متمرکز و غیرمتمرکز وجود دارد،ادامه داد: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال قالی بافان گیلانی ۴۳ هزار مترمربع دیگر فرش و تابلو فرش ببافند.

مهری با بیان اینکه فرش گیلان برند خاصی ندارد،افزود: بیشتر فرش‌های گیلان به استان‌های آذربایجان شرقی، قم و تهران فرستاده و از آنجا به کشور‌های حاشیه دریای خزر، اروپا و چین صادر می‌شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: برای حمایت از هنرمندان فرش دستباف از محل اعتبارات سال ۹۷ ، ۳۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به صاحبان ۵۱۳ طرح پشتیبان و مشاغل خانگی فرش دستباف پرداخت شد.

مجتبی مهری با اعلام اینکه ۹ هزار نفر از ۱۳ هزار و ۳۹۶ قالی باف گیلانی تحت پوشش بیمه هستند، گفت: امسال برای بیمه کردن قالی بافان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در تلاش برای برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستبافت در استان گیلان برای جذب بیشتر سرمایه گذران و تجار در این عرصه هستیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد