به گزارش پایگاه اطلاع رسانیصفیر گیلان، رئیس پلیس راهور گیلان گفت: متولیان ساخت و نگهداری معابر باید اصول ایمنی را برابر آیین نامه‌های ابلاغی رعایت کنند.

سرهنگ محمدرضا محمدی گفت: بعضاً مشاهده می‌شود اقدامات عمرانی در حاشیه و سطح راه‌ها توسط شرکت‌ها و پیمانکاران دولتی و خصوصی در حال انجام است و با وجود اینکه نکات ایمنی قبل از انجام پروژه‌ها به آنان ابلاغ شده است، شاهد آنیم که بدون توجه به رعایت نکات ایمنی عبور و مرور اقدام به انجام عملیات عمرانی می‌کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در صورت وقوع حادثه ترافیکی متولی امر در قبال حادثه مسئول خواهد بود همچنین در صورت پایان عملیات اجرایی و عدم رعایت اصول ایمنی مانند باقی ماندن چاله یا برآمدگی در حاشیه یا سطح راه که موجب به خطر افتادن کاربران ترافیک شود مسؤولیت بر عهده متولی ساخت و نگهداری راه مذکور خواهد بود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های خاص معابر گیلان وجود نهرها در حاشیه معابر این استان است که عموماً بدون حفاظ رها شده‌اند که ایمن‌سازی این مکان‌ها بر عهده متولیان این معابر است و در هر صورت رعایت اصول ایمنی برابر آئین نامه راه‌سازی باید ملاک عمل قرار گیرد.

رئیس پلیس راهور گیلان خاطرنشان کرد: در صورت وقوع تصادفات رانندگی به علت اختلاف سطح میانه یا حاشیه معابر، کارشناسان پلیس راهور برابر تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی سهم تقصیر برای متولیان ایمنی و نگهداری آن معبر در نظر خواهند گرفت.