صفیر گیلان؛ کارگاه تخصصی ازدواج و خانواده در راستای دانش افزایی جوانی جمعیت امروز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ به همت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور نمایندگان  پر تلاش از۱۷ شهرستان گیلان که در راستای برنامه مرتبط با جوانی جمعیت و ازدواج جوانان تلاش نمودند برگزارشد.

اختصاصی/صفیر گیلان؛ کارگاه تخصصی ازدواج و خانواده در راستای دانش افزایی جوانی جمعیت امروز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ به همت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با حضور نمایندگان  پر تلاش از۱۷ شهرستان گیلان که در راستای برنامه مرتبط با جوانی جمعیت و ازدواج جوانان تلاش نمودند برگزارشد.

در این کارگاه تخصصی جمعیت و خانواده  که با حضور بانوان و آقایان برگزار شد  اساتید این حوزه به هم فکری و همراهی همگان در این چالش جوانی جمعیت و ازدواج تاکید نموده  و خواستار بالا  بردن ظرفیت های رابطه زوجین و افزایش تحمل  مشکلات و نیز رعایت حریم و حدود و غیره تاکید شد.

همچنین در این کارگاه به مسئله والدگری یا همان حضور پر رنگ والدین در منزل تاکید و اینکه پدر و مادر هر دو  هماهنگ درگیر تربیت کودک و نوجوان باشند نه یک نفر  زیرا این آسیب است.

استاد این حوزه همچنین تاکید کرد: والدین به دور از تعارض و به درستی نقش پدر و مادر را  ایفا کنند زیرا امروز نیاز کودکان خیلی بیش از اندازه برآورده می شود و این در نوجوانی و جوانی مشکل ساز است.

فیروز عزت دوست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه از ۱۷ شهرستان امروز در این کارگاه تخصصی حضور دارند گفت:با همدلی و همراهی مردم و مسؤولین می‌تواند مشکلات حوزه جوانان را رفع کند،ومابا تلاش در ستاد ساماندهی جوانان، استان گیلان توانستیم به مراتب بهتر و بالاتری دست پیدا کنیم.

عزت دوست بدلیل انبوه مشکلات در خانواده ها که یک معضل اجتماعی بزرگ است ایجاد کارگاه پیش از ازدواج و مشاوره ازدواج را الزامی خواند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه در کنار هم بودن می تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند گفت: جهاد تبیین که رهبر فرزانه بر آن تاکید دارند باید در جلسات امور جوانان از ظرفیت جوانان بهره جست و جلسات گفت و شنود با جوانان در تمامی دستگاههای عضو ستاد اجرا شود .

کاظم فلاحی  معاونت امور فرهنگی و رسانه ای ” اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این کارگاه  با بیان اینکه دستگاه ورزش و جوانان کار تخصصی می کند و ما در فرهنگ ساری کمک می کنیم گفت:برقراری ارتباط و نگاه ذهنی و اقتصادی و غیره در ازدواج  امری مهم است.

وی از نوشتن تفاهم نامه  که در گذشته تا امروز ابتر مانده خبر داد و گفت: ارتباطات در حوزه جوانی جمعیت و ازدواج بین دستگاهها تنگاتنگ اجرایی شود تا جامعه بهرمند گردد.

در این کارگاه علاوه بر اینکه برای حاضران در جلسه گواهینامه صادر شد از خادمین جوانی جمعیت  به پاس حضور پر رنگ درحوزه برنامه های مرتبط با جوانی جمعیت و ازدواج جوانان  توسط فیروز عزت دوست معاون امور جوانان ورزش و جوانان گیلان و نیز کاظم فلاحی معاونت امور فرهنگی و رسانه ای ” اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان  با لوج سپاس قدردانی شد.

 

  • نویسنده : تنظیم؛زلیخا صفری راسته کناری