امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 11 May , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 30 رمضان 1442
شناسه خبر : 43613
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶ | 77 بازدید | ارسال توسط :
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان:

کاهش ۱۹ درصدی حوادث در استان گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به وقوع هزار و ۱۴۷ مورد حادثه از ابتدای امسال تاکنون، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، میزان حوادث بیش از ۱۹ درصد کاهش یافته است.

کاهش ۱۹ درصدی حوادث در استان گیلان

 

به گزارش پایگاه بری تحلیلی صفیر گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در جمع رسانه های استان با بیان اینکه امسال ۶۹۱ حادثه جاده‌ای در استان گیلان رخ داده است، گفت: مجموعاً هزار و ۱۴۷ حادثه در سطح استان داشتیم که ۶۰ درصد آن مربوط به حوادث جاده‌ای بوده و ۱۵ مورد مربوط به برف و کولاک و ۳۳ مورد نیز آتش سوزی جنگل و مرتع بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به ارائه هزار و ۱۴۷ خدمت متناسب با حوادث رخ داده در شهرستان‌های مختلف، افزود: بیشترین خدمات ارائه شده مربوط به شهرستان رضوانشهر است که در مجموع ۱۲ درصد از آمار کل را در بر می‌گیرد.

غلامی با بیان اینکه ۵۸ درصد حوادث جاده‌ای مربوط به تصادفات است، ادامه داد: انحراف از مسیر و برخورد با مانع و واژگونی به ترتیب بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به حوادث دریایی-ساحلی، اظهار کرد: ۸۵ درصد این حوادث مربوط به غریق، شش درصد مربوط به واژگونی شناور و سایرین نیز مربوط به نقص فنی شناور و برخورد شناور با شناگر است.

سیاوش غلامی با بیان اینکه تعداد حادثه دیدگان از این حوادث سه هزار و ۹۹۰ نفر بوده است، گفت: تعداد مصدومین هزار و ۴۴۶ نفر، به هزار و ۵۹۱ نفر امدادرسانی شده، ۲۰۴ نفر نیز مورد درمان سرپایی قرار گرفته و ۶۵۹ مصدوم حوادث مذکور نیز به مراکز درمانی منتقل و ۱۳۱ نفر متأسفانه جان باخته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ادامه داد: هزار و ۵۵۰ تیم عملیاتی متشکل از پنج هزار و ۱۳۹ نیروی امدادی و عملیاتی به آسیب دیدگان از حوادث خدمات ارائه کردند.

غلامی با اشاره به اینکه درصد پوشش حوادث استان در کشور ۴.۵۹ درصد است، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۱۴۷ مورد حادثه رخ داده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۹.۱۱ درصد کاهش یافته است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد