فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کشف ۹۹ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۱۱ میلیارد ریال در شهرستان رشت، گفت: متهم ۴۱ ساله دستگیر شد.

به گزارش صفیر گیلان؛ سردار عزیزالله ملکی پیش از ظهر یکشنبه درجمع با خبرنگاران با بیان اینکه گسترش قاچاق کالا، اثرات سو و منفی بر تولید داخلی دارد و امنیت اقتصادی جامعه را برهم می‌زند، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اهداف پلیس در راستای تأمین امنیت پایدار در جامعه است.

وی در ادامه گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر وجود دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز داخل یکی از شرکت‌های خصوصی در شهرستان رشت، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی با اقدامات صورت گرفته و اشراف اطلاعاتی، محل دپوی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را شناسایی و با هماهنگی قضائی به این مکان اعزام شدند، افزود: در بازرسی از محل مورد نظر، ۹۹ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و ۴۸ دستگاه منبع تغذیه (پاور) قاچاق کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری یک متهم ۴۱ ساله در این رابطه و معرفی وی به مرجع قضائی، تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه‌های کشف شده را ۱۱ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی تأکید کرد: مبارزه با احتکار و قاچاق کالا از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است و پلیس با قاطعیت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در بازار برخورد می‌کند.

وی از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از قاچاق و احتکار کالا یا هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.