دو طرح توسعه یک شرکت دانش بنیان صنایع ماشین سازی در شهرستان لاهیجان، با حضور استاندار گیلان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

اختصاصی/صفیر گیلان؛همزمان با دهه تولید و تجارت؛ طرح توسعه واحد۴ ماشین سازی امیدی که با ۵۸ کشور دنیا ارتباط تجاری دارد، شامل افزایش ظرفیت ماشین آلات تمام اتوماتیک صنایع غذایی و خطوط کامل تولید کیک، کلوچه، بیسکویت و شکلات با سرمایه گذاری یک‌هزار میلیارد ریال و اشتغال ۴۰ نفر، به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع با حضور استاندار گیلان افتتاح شد.
همچنین با حضور دکتر عباسی پروژه طرح توسعه واحد۵ از مجموعه ماشین سازی امیدی  و طراحی و ساخت ماشین آلات تمام اتوماتیک تولید محصولات آردی و نان صنعتی با حجم سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی و ظرفیت اشتغال برای یکصد نفر کلنگ زنی شد.
 این پروژه با مساحت ۱۷۰۰۰متر مربع زمین و ۹۵۰۰ متر مربع سالن  با ظرفیت ۲۰ خط کامل محصولات آردی و ۲۰ خط کامل تولید نان در دست اجرا قرار گرفت.
دانش بنیان کردن واحدهای تولیدی از تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش بهرمند می شوند 
به گزارش خبرنگار صفیر گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاح طرح توسعه یک واحد ماشین سازی و کلنگ زنی و شروع پروژه طرح توسعه واحد دیگری از مجموعه ماشین سازی  امیدی در لاهیجان، ارتباط صنعت با دانشگاه را مورد تأکید قرار داد و گفت: ، دارای اهمیت است و در این زمینه، حمایت های لازم صورت و تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی پرداخت می‌شود.
وی با یادآوری تأکیدات خود به مدیران برای بازدید از واحدهای تولیدی و اتخاذ تصمیم برای رفع مشکلات آنها در همان محل افزود: با توجه به نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین ، همه برای تحقق این شعار وظیفه داریم.
استاندار گیلان تجاری سازی و بازاریابی علمی را نیز در رونق کسب و کار مهم دانست.
دکتر عباسی از بخش های مختلف این شرکت دانش بنیان صنایع ماشین سازی نیز بازدید کرد.
عکس/زلیخا صفری