مدیر کل صمت گیلان گفت: کمبود پیله ابریشم به عنوان ماده اولیه کارخانجات و صنایع ابریشم گیلان عامل اصلی عملکرد با ظرفیت پایین دو کارخانه بزرگ ریسندگی استان است.

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان، تیمور پورحیدری در جلسه کارگروه بررسی پروژه ابریشم استان که عصر امروز در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید گفت: در صورت تامین مواد اولیه دو کارخانه بزرگ ابریشم گیلان و ابریشم شرق گیلان شاهد تامین بخش مهمی از نخ ابریشم استان و کشور و افزایش اشتغال ۳۰۰ نفری را در این صنعت بومی شاهد خواهیم بود.

وی در این جلسه که با حضور نمایندگان این دو شرکت صنعتی، استانداری گیلان، جهاد کشاورزی، مرکز ملی فرش، مرکز تحقیقات ابریشم کشور، اداره کل استاندارد گیلان، مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران و مرکز توسعه نوغانداری کشور حضور داشتند افزود: هدف از تشکیل این جلسه برسی مشکلات و چالش‌های این صنعت و تدوین راهکارها علمی و عملی جهت برون رفت از چالش و رونق صنعت ابریشم استان می‌باشد.

به گفته پورحیدری در صورت افزایش تولید ابریشم کارخانجات استان بازار خوبی در حوزه فرش جهت خرید نخ ابریشم با توجه به افزایش تولید فرش دستباف از ۱۲ هزار متر مربع به ۵۰ هزار متر مربع در استان وجود دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان همچنین تشریح کرد: جهت حل مشکل دو کارخانه بزرگ ابریشم گیلان و ابریشم شرق گیلان مکاتبات لازم با وزارت صمت و همچنین مقام عالی وزارت صمت انجام شده است و در سفر هفته گذشته دکتر فرهیدزاده، معاون وزیر صمت نیز این مشکلات منعکس گردید.