امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 19 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ - 13 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 19865
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹ | 11593 بازدید | ارسال توسط :

کیفیت آب شرب روستاهای گیلان برابر با استانداردهای ملی و بین المللی است

  به گزارش صفیر گیلان؛مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: آب آشامیدنی خانوارهای روستایی این استان بهداشتی و از استانداردهای تعریف شده ملی و بین المللی برخوردار است. محب علی رنج ور، با اشاره به فعالیت ۱۵ واحد آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان جهت سنجش سلامت […]

کیفیت آب شرب روستاهای گیلان برابر با استانداردهای ملی و بین المللی است

 
به گزارش صفیر گیلان؛مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: آب آشامیدنی خانوارهای روستایی این استان بهداشتی و از استانداردهای تعریف شده ملی و بین المللی برخوردار است.
محب علی رنج ور، با اشاره به فعالیت ۱۵ واحد آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان جهت سنجش سلامت آب شرب روستاهای استان، افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۱۵ هزار مورد آزمایش فیزیکوشیمیایی، میکروبی، HPC ، کدورت و کلرسنجی آب در روستاهای تحت پوشش انجام شد.
وی، با تاکید بر اینکه بر اساس آزمایشات صورت گرفته، آب آشامیدنی روستاهای استان از کیفیت مناسب برخوردار است، گفت: آب شرب روستاییان گیلان از نظر پارامترهای فیزیکوشیمیایی در حد مطلوب استاندارد ملی ایران (۱۰۵۳) است.

وی افزود: آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی، دارای گواهینامه ISO/IEC 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران است و بر عملکرد سایر آزمایشگاه های این شرکت نظارت مستقیم و مستمر دارد.
رنج ور، از خرید دستگاه های ICP و IC به منظور اندازه گیری فلزات سنگین، آنیون ها، کاتیون ها، کلرات و برومات خبر داد و گفت: این ۲ دستگاه تا یکماه آینده در آزمایشگاه مرکزی این شرکت راه اندازی می شوند.
وی، اعتبار هزینه شده برای خرید این دستگاه ها را بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای نخستین بار بین شرکت های آب و فاضلاب روستایی کشور، دستگاه های ICP و IC در آزمایشگاه مرکزی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان راه اندازی خواهد شد.
وی گفت: با راه اندازی این دستگاه ها، تمامی آزمایشات سنجش سلامت آب شرب روستاهای گیلان در همین استان انجام می شود.

رنج ور تصریح کرد: قبلاً این آزمایشات در آزمایشگاه های تهران و البرز انجام می شد.
وی افزود: با تجهیز آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان به این دستگاه ها، ظرفیت خوبی برای استان های همجوار نیز ایجاد می شود.
بنابراین گزارش؛ در زمان حاضر ۱۷۸۹ روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد