با گازرسانی به ۱۵۲ روستای دیگر در استان گیلان، زمینه رونق بیش از پیش کسب و کارهای محلی و اشتغال جوانان فراهم خواهد شد.

صفیر گیلان به نقل روابط عمومی گاز گیلان، عیسی جمال‌نیکویی، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اعلام این خبر، درخصوص برنامه گازرسانی در سال جاری گفت: طی هماهنگی‌های به عمل آمده، این شرکت برنامه دارد تا در سال جاری بالغ بر ۱۷ هزار متقاضی گاز شهری و ۱۸ هزار متقاضی گاز روستایی را به شبکه سراسری گاز متصل کند.

جمال نیکویی با بیان این مطلب، افزود: برای تحقق این مهم، بالغ بر ۴۵۰ کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه اجرا و بیش از ۱۰ هزار انشعاب گاز در سراسر استان نصب خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به این‌که هم‌اکنون همه شهرها و ۲ هزار و ۱۲۱ روستای استان گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، گفت: این شرکت برنامه دارد تا به ۱۵۲ روستای صعب‌العبور و کوهستانی استان گازرسانی کند.

وی با بیان این‌که گاز به عنوان موتور محرک تولید می‌تواند نقشی اثرگذار درجهت تحقق شعار سال؛ “مهار تورم، رشد تولید” ایفا کند. گفت: این شرکت همچنین طرح گازرسانی به ۶۰ صنعت با حجم جایگزینی سوخت ۴۰ هزار مترمکعب بر ساعت را در دستور کار خود دارد.

جمال نیکویی تصریح کرد: با برخورداری این صنایع از گازطبیعی، مجموع صنایع گازدار استان به بیش از ۶ هزار و ۵۰۰  مشترک خواهد رسید که این مهم نشان از توجه ویژه شرکت گاز به امر تولید و اشتغال دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه، هدف این شرکت را تحویل امن و پایدار گاز طبیعی به مشترکین عنوان کرد و گفت: این شرکت هم اکنون به پایان عملیات توسعه گازرسانی نزدیک شده و تمام تلاش خود را برای افزایش سطح کیفی خدمات با هدف افزایش رضایتمندی مردم و مشترکین به کار بسته است.