به گزارش صفیر گیلان؛ دکتر نجفی در این نشست گردشگری دریایی را ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در استان دانست و بر لزوم ایجاد کارگروهی تحت عنوان توسعه دریا محور و به عنوان زیر مجموعه‌ای از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تأکید کرد . وی به مناطق بکر دریایی گیلان پرداخت و اظهارکرد: […]

 

 

به گزارش صفیر گیلان؛ دکتر نجفی در این نشست گردشگری دریایی را ظرفیتی برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در استان دانست و بر لزوم ایجاد کارگروهی تحت عنوان توسعه دریا محور و به عنوان زیر مجموعه‌ای از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تأکید کرد .

وی به مناطق بکر دریایی گیلان پرداخت و اظهارکرد: توجه به طرح های گردشگری از مطالبات مردم گیلان و گردشگران بوده چرا که با توسعه طرح های گردشگری زمینه های  اشتغال بیشتر جوانان فراهم خواهد شد.

استاندار گیلان با اشاره به استفتا از رهبر معظم انقلاب در زمینه استفاده مسافران از دریا گفت : یک سوم طرح‌های سالمسازی دریا گیلان در ایام مبارک ماه رمضان برای استفاده گردشگران آماده استفاده است.

دکتر نجفی  اقدامات دولت را طی چهار سال گذشته ارزنده توصیف کرد و گفت در سواحل دریا جهت رفاه و آرامش مسافران کارها و برنامه هایی تدوین و اجرایی شده است اما کافی نیست.

استاندار گیلان تاکید کرد : فرمانداران وشهرداران تلاش کنند وضعیت طرح های دریا بهبود یابد.

وی گفت: فراهم کردن رفاه حال گردشگران وافزایش امکانات بهداشتی ، استاندارد سازی و اصلاح طرح ها از مهمترین برنامه هایی است که باید با نظارت کامل ارزیابی و مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان افزود :  رفاه حال گردشگران که گیلان را مقصد سفر قرار داده اند، مهمترین مقوله است که باید در آماده سازی طرح ها بدان توجه شود.