سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: این استان با ۲۰ موقعیت سرمایه گذاری با ۹۰ همت اعتبار در نمایشگاه اکسپو (فرصت های سرمایه گذاری کشور) حضور دارد.

به گزارش صفیر گیلان به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ “حسین محمدیان” با بیان اینکه نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور از هشتم تا ۱۲ اردیبهشت ماه برگزار می شود، افزود: گیلان در سه بخش اطلاعات لازم را در حوزه های مربوطه در اختیار علاقمندان به سرمایه گذاری در این استان قرار می دهد.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه زنجیره های ارزش در بخش های مختلف شامل؛ محصولات کشاورزی(استان گیلان با حدود ۲۰ محصول کشاورزی رتبه یک تا پنجم کشور را داراست)، گردشگری(اقدامات درحال انجام جهت توسعه این صنعت) و نوغانداری، نساجی و صنایع پوشاک ارائه خواهد شد؛ این زنجیره ها عملکرد گذشته و فعالیت های درحال انجام، نگاه و چشم انداز آینده استان را به نمایش می گذارد.
وی تصریح کرد: در بخش فرصت های سرمایه گذاری استان نیز اقدامات جدید این خطه ارائه می شود، باتوجه به آنکه بخشی از این سرمایه گذاری ها در حال انجام است با در اختیار قرار دادن عرصه به فعالان اقتصادی فعالیت های اجرایی این طرح ها آغاز شده و مقدمات انجام تعداد دیگری از فرصت های سرمایه گذاری هم فراهم شده است تا در آینده نزدیک سرمایه گذاری در این نقاط شروع شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان ادامه داد: همچنین حدود ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری استان برای جذب سرمایه گذار واقعی مهیا شده است که امید است با حضور سرمایه گذاران زمینه توسعه تولید و بهبود اشتغال استان فراهم شود.
وی عنوان کرد: در این نمایشگاه شرایط مطلوب برای تجار و بازرگانان فراهم شده تا سرمایه گذاران سایر استان ها بتوانند بصورت رو در رو با سرمایه گذاران داخل گیلان به مذاکره و گفت و گو بپردازند.
وی اظهار کرد: تعدادی از این تفاهم نامه ها به سه زبان انگلیسی، روسی و عربی برای ارائه به سرمایه گذاران آماده شده است تا تجار و سرمایه گذاران بدون صرف وقت این تفاهم نامه ها را امضا کنند و در آینده هم تفاهم ها و توافقنامه ها قابل رصد و پیگیری باشند.