به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در هفته پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه با آن شعار و پیامهایی را که خانواده ها باید به آن توجه و اهتمام داشته باشند صادر کرد که در زیر به آن اشاره شده است.

🟠 آیا می‏دانید تفریح و تفنن، جلب توجه، کنار آمدن با مشکلات زندگی و تجربه کردن از جمله علل موثر در گرایش به مصرف مواد در کشور می‏باشند؟

🟢 قاچاقچیان مواد مخدر با ترویج باورهای غلط نظیر { با مصرف تفریحی مواد کسی معتاد نمی‏شود، اگر کم مصرف کنید معتاد نمی‏شوید، مصرف مواد برای تمرکز و شب بیداری مناسب است} به دنبال نابودی نوجوانان و جوانان کشور هستند.

🔴 آیا می‏دانید خانواده، اولین مدرسه در شکل ‏گیری شخصیت فرزندان می‏باشد؟ والدین با الگوی رفتاری صحیح می‏توانند فرزندان خود را در برابر رفتارهای پر خطر نظیر اعتیاد توانمند نمایند.

🔵 والدین گرامی: آیا از ویژگی‏های فرزندتان آگاهی دارید؟ نوجوانان پنهان‏کار، ماجراجو، دروغگو، لجباز، پرخاشگر، افسرده، مخاطره‏ جو، مضطرب و دارای هویت‏های سردرگم و بحران زده به راحتی وارد میدان خطر آسیب‏های اجتماعی نظیر اعتیاد می‏شوند.

🟣 والدین گرامی: آیا می‏دانید در مقابل نوجوانان، ترافیکی از رفتارهای پرخطر نظیر مواد مخدر، مواد محرک، مواد توهم‏زا، روابط سوء اخلاقی و مشروبات الکلی وجود دارد؟ شما برای ایمن سازی فرزندتان در برابر آسیب‏های اجتماعی چه کار کرده ‏اید؟