به گزارش صفیر گیلان؛جمشید طالبی با اشاره به اینکه به‌دلیل بحران بارش برف و وزش باد ۷۰ کیلومتر در ساعت، برق بیش از ۲۰۰ هزار مشترک برق در گیلان قطع شد اظهار داشت: با تلاش گسترده ۲۲۹ اکیپ عملیاتی برق رسانی در استان، حجم گسترده‌ای از خاموشی‌های مذکور برطرف شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق […]

به گزارش صفیر گیلان؛جمشید طالبی با اشاره به اینکه به‌دلیل بحران بارش برف و وزش باد ۷۰ کیلومتر در ساعت، برق بیش از ۲۰۰ هزار مشترک برق در گیلان قطع شد اظهار داشت: با تلاش گسترده ۲۲۹ اکیپ عملیاتی برق رسانی در استان، حجم گسترده‌ای از خاموشی‌های مذکور برطرف شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با تاکید بر اینکه از ۲۲۹ اکیپ عملیاتی مذکور ۵۲ اکیپ از استان‌های همجوار به‌منظور همکاری در رفع خاموشی‌ها به استان اعزام شدند افزود: اکیپ‌های مذکور از استان‌های اردبیل، زنجان، مازندران و قزوین به‌منظور همکاری وارد استان شدند.

طالبی عمده خاموشی‌ها را در شهرستان‌های رشت، آستانه اشرفیه، سیاهکل و دیلمان عنوان کرد و گفت: با تلاش شبانه روزی و گسترده اکیپ‌های عملیاتی صنعت برق در استان، عمده خاموشی‌ها در استان برطرف شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برق ۳ هزار و ۹۰۰ خانوار گیلانی همچنان قطع است تاکید کرد: عمده خانوار‌های مذکور از مشترکان روستایی هستند و عملیات رفع خاموشی‌ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با تاکید بر اینکه تلاش است تا پایان امشب تمامی خاموشی‌ها در مشترکان برق سطح استان برطرف شود خاطرنشان کرد: علت اصلی خاموشی‌ها در مشترکان برق روستایی، سیم پارگی‌های ناشی از سقوط برف است.

طالبی سیم پارگی‌های ناشی از برف‌روبی منازل شهری را از عمده مشکلات قطعی برق در مناطق شهری بعد از برطرف کردن خاموشی‌های عمده در شهر عنوان کرد و افزود: از همشهریان عزیز درخواست می‌شود در زمان برف‌روبی سقف منازل از ریختن برف بر روی سیم‌های برق پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه شهروندان می‌توانند خاموشی‌های برق را به‌وسیله تماس تلفنی به شرکت توزیع نیروی برق گزارش دهند خاطرنشان کرد: در صورت مشغول بودن شماره‌های اعلام شده، شهروندان می‌توانند با شماره ۳۳۶۶۵۰۰۰ روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان تماس حاصل کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با تاکید بر اینکه با بازگشایی راه‌‌ها، ترافیک در محورها و معابر شهرها گسترش یافته است بیان کرد: تردد در برخی معابر و کوچه‌های فرعی استان به‌سختی انجام می‌شود و این امر، عملیات اکیپ‌ها را با کندی مواجه می‌کند./تسنیم