امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 12 May , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 1 شوال 1442
شناسه خبر : 43556
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, رشت, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷ | 83 بازدید | ارسال توسط :
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

۳۰ شهر استان گیلان مصوبه بافت فرسوده دارند

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه ۳۰ شهر این استان مصوبه بافت فرسوده دارند، گفت: دیگر شهرها نیز تا پایان سال مصوب می‌شود.

۳۰ شهر استان گیلان مصوبه بافت فرسوده دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛ ماکان پدرام شامگاه جمعه در برنامه در مسیر توسعه، با بیان اینکه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی است، بیان کرد: در خدمات زیربنایی و روبنایی طرح‌های مطالعه شده‌ای داریم و علاوه بر این، در حوزه اختصاص اعتبار به پروژه‌ها نیز مشارکت می‌کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه ۳۰ شهر استان مصوبه بافت فرسوده دارند، اضافه کرد: بخشی دیگر نیز تا پایان سال مصوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تعیین اولویت در حوزه بازآفرینی نیازمند بررسی در ستاد شهرستانی و سپس ارسال و بررسی آن در ستاد استانی است، افزود: این طرح‌ها با توجه به اعتبارات موجود پایش می‌شود و در نهایت نسبت به انجام آن اقدام می‌کنیم.

پدرام تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی اعتبارات محدودی دارند و هر آنچه که توسط مشاوران مطالعه و مصوب شود، کامل اجرا نمی‌شود لذا برخی پروژه‌ها با نقص رو به رو هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد: یک سوم از اعتبارات مربوط به طرح‌های بازآفرینی توسط ستاد بازآفرینی، یک سوم از طریق اعتبارات سر جمع استانی و یک سوم هزینه‌ها نیز توسط شرکت بازآفرینی تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های بافت تاریخی رشت برنامه ریزی شده و که امیدواریم جذب شود.

پدرام ادامه داد: تعریض و بازگشایی خیابان شریعتی به سمت خیابان سعدی رشت نیز در دستور کار قرار دارد تا از این طریق ترافیک این محدوده کم شود و گردش ترافیکی ایجاد کند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اظهار کرد: درخواست اعتبار ۳ میلیاردی برای مرمت بنای میرزا خلیل رفیع رشت انجام شده که جز پروژه‌های بافت تاریخی فرسوده است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد