آئین افتتاح طرح گازرسانی به ۱۵ روستای کوهستانی، ۲۷ واحد صنعتی و پروژه توسعه ظرفیت ۳ ایستگاه تقلیل فشار گاز با حضور استاندار گیلان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در تالش برگزار شد.

عباسی با تأکید بر رسیدگی هرچه سریع‌تر به مطالبات به حق مردم اظهار داشت: ما از شهیدان رجایی و باهنر تفکر و کار جهادی را یاد گرفته‌ایم و باید همانند رئیس جمهور محترم به صورت شبانه روزی و مستمر برای خدمت به مردم و نظام اسلامی تلاش کنیم.

وی با قدردانی ویژه از مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان برای گازرسانی به این روستاها و اقصی نقاط استان بیان کرد: گازرسانی به این مناطق کوهستانی و صعب العبور بدون راه مناسب جای تحسین و آفرین دارد.

استاندار گیلان با اشاره به شادمانی مردم از رسیدن گرمای گاز به این مناطق کوهستانی گفت: پاداش اصلی کار خادمان عرصه گاز، رضایت خداوند متعال است.

عباسی با ابراز خوشنودی از رسیدن گاز به این روستاهای صعب العبور و کوهستانی گفت: رسیدن گاز به این روستاها از بهترین لحظات عمر کاری من می‌باشد.

همچنین در این مراسم عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: با بهره مندی ۱۵ روستای کوهستانی گیلان در هفته دولت امسال از نعمت گاز طبیعی، مجموع روستاهای برخوردار از گاز در استان به ۲ هزار و ۱۳۶ روستا رسیده است.

وی با بیان اینکه برای گازرسانی به این روستاها بیش از ۱۵۷ میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: با تحقق این مهم، میزان بهره مندی گاز خانوارهای روستایی استان به ۹۷٫۱ درصد افزایش یافته است.

جمال نیکویی با قدردانی از توجه ویژه استاندار گیلان و همراهی شایسته ادارات مرتبط برای گازرسانی به روستاهای استان، اظهار داشت: گازرسانی به همه شهرها و ۲ هزار و ۱۳۶ روستا کاری بسیار عظیم است که بحمدالله با همکاری همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی در استان به ثمر نشسته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از گازرسانی به ۲۷ واحد صنعتی در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: حجم جایگزینی سوخت این صنایع ۱۳ هزار و ۲۲۰ مترمکعب بر ساعت است و برای گازرسانی به آن‌هابیش از ۳۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در ادامه درخصوص پروژه توسعه ظرفیت ایستگاه‌های گازرسانی استان بیان کرد: در هفته دولت امسال طرح افزایش ظرفیت ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز در شهر رشت و یک ایستگاه در شهر لاهیجان جمعاً با هزینه‌ای بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

جمال نیکویی در بخشی دیگر درباره پروژه‌های در دست اجرای این شرکت، گفت: با مساعدت مدیران شرکت ملی گاز، مجوزهای عملیات گازرسانی به ۱۵۲روستا در شهرستان‌های رودسر، تالش، املش، سیاهکل و رودبار اخذ شده و هم اکنون در حال اجرا است.

در پایان این مراسم، مشعل گازرسانی به ۴۲ طرح گازرسانی در گیلان توسط اسدالله عباسی استاندار گیلان برافروخته شد.