امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 16 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 14800
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۸ | 3590 بازدید | ارسال توسط :

۲۴۰ کیلومتر انهار در استان گیلان تا نیمه اسفند ماه سال جاری لایروبی شد

به گزارش صفیر گیلان، مهندس کاظم لطفی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اعلام داشت: با توجه به شرایط آب و هوائی و آماده سازی لایروبی انهار در زمان مناسب نسبت به سال گذشته تصمیم گرفته شد که ظرفیت ماشین آلات پیمانکاران در حال فعالیت به ۲ برابر افزایش یابد. مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اراضی […]

۲۴۰ کیلومتر انهار در استان گیلان تا نیمه اسفند ماه سال جاری لایروبی شد

به گزارش صفیر گیلان، مهندس کاظم لطفی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اعلام داشت: با توجه به شرایط آب و هوائی و آماده سازی لایروبی انهار در زمان مناسب نسبت به سال گذشته تصمیم گرفته شد که ظرفیت ماشین آلات پیمانکاران در حال فعالیت به ۲ برابر افزایش یابد.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اراضی زیرکشت برنج استان گیلان را ۲۳۸ هزار هکتار بیان نمود که از این میزان حدود ۱۸۰ هزار هکتار تحت پوشش شبکه آبیاری و زهکشی سد سفیدرودمی باشد.

وی حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود تا نیمه اسفند ماه سال جاری را ۵۵۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود که این حجم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ میلیون متر مکعب و نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته ۱۷۰ میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.

       مهندس کاظم لطفی در خصوص وضعیت ایستگاههای پمپاژ آب استان گیلان اظهار داشت: تعداد کل ایستگاههای پمپاژ در استان۴۱۸ ایستگاه که از این تعداد ۲۵۰ ایستگاه نیازمند تعمیرات اساسی و تعداد ۱۲۵ ایستگاه نیز در حال بازدید و راه اندازی می باشد.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان پتانسیل حجم آب ذخیره موجود آببندان ها در سال جاری را ۱۵۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود این حجم تا ۲۴۰ میلیون متر مکعب در صورت ضرورت قابل افزایش است و ادامه داد تا کنون حجم ذخیره موجود آببندان ها ۱۲۰ میلیون متر مکعب در سطح کل استان آبگیری شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان تأکید نمود که کشاورزان عزیز استان در فرصت های باقی مانده و روان آب ها و نزولات جوی نهایت بهره مندی را در جهت شخم زمستانه داشته باشند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد