امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 8 August , 2022
افزونه جلالی را نصب کنید. - 11 محرم 1444
شناسه خبر : 12359
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : 13 دی 1396 - 21:08 | 2143 بازدید | ارسال توسط :

۳۴۰ هکتار از شالیزارهای شهرستان شفت تجهیز و نوسازی می شود

  به گزارش صفیر گیلان ، محمدرضا محسنی در نشست شورای کشاورزی شهرستان شفت  با اشاره به میزان بارندگی و ذخیره آب پشت سپیدرود در پاییز امسال نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی و لزوم برنامه ریزی برای انجام شخم زمستانه شالیزارها را امری الزامی خواند. وی افزود […]

۳۴۰ هکتار از شالیزارهای شهرستان شفت تجهیز و نوسازی می شود

 

به گزارش صفیر گیلان ، محمدرضا محسنی در نشست شورای کشاورزی شهرستان شفت  با اشاره به میزان بارندگی و ذخیره آب پشت سپیدرود در پاییز امسال نسبت به سال گذشته گفت: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی و لزوم برنامه ریزی برای انجام شخم زمستانه شالیزارها را امری الزامی خواند.

وی افزود : با توجه به اینکه از مجموع ۱۴هزار و ۳۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان مقدار ۱۰ هزار هکتار از ذخیره آب پشت سد سپیدرود و بقیه از ذخیره آب بندان ها و رودخانه های جاری در شهرستان آبیاری می شوند اذعان داشت : با التفات به احتمال تنش آبی داشتن یک برنامه و استراتژی برای مقابله با این وضعیت از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط الزامی است.

IMG_2495

  فرماندار شفت به مدیریت آب از سوی کشاورزان تاکید  و افزود؛  در این راه شخم زمستانه و بهره گیری از نزولات آسمانی یکی از راه های مدیریت آب زراعی است.

فرماندار شفت بر لزوم مدیریت آب و اولویت بندی لایروبی توسط  دستگاه های ذیربط تاکید کرد و افزود : جهاد کشاورزی با همکاری شوراهای اسلامی روستاها ، کشاورزان را برای ایلجار و لایروبی انهار کوچک ترغیب کند.

وی با بیان اینکه سوخت ماشین آلات کشاورزی باید تامین و در زمان مناسب در اختیار کشاورزان قرار گیرد افزود : شرکت پخش فرآورده های سوختی و جهاد کشاورزی برای تامین سوخت تراکتورهای فاقد پلاک ، ساز و کار مناسبی را تعریف  و آن را اجرایی کنند .

IMG_2499

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه ۳۴۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان در سال جاری تجهیز و نوسازی می شوند افزود : این طرح در روستاهای نهزم ، لاقان ، شیخ محله ، کوزان و قصاب محله در حال اجرا است .

وی در پایان سخنان خود بر تکریم ارباب رجوع به ویژه کشاورزان در دستگاه های دولتی و بانک های شفت شفت تاکید و تصریح کرد : از شاخص های مهم ارزشیابی مدیران و مجموعه تحت نظارتشان تکریم و پاسخگویی بر مردم و ارباب رجوع خواهد بود .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد