تامین اجتماعی شعبه سیاهکل یک سوم جمعیت شهرستان را تحت پوشش داشته و تعداد بیمه شدگان و بازنشستگان آن در یکسال اخیر به ترتیب ۹ و ۱۶ درصد رشد نموده است

به گزارش صفیر گیلان به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، سبحان باقری مطلق رئیس شعبه سیاهکل در آستانه هفته تامین اجتماعی با تاکید بر تحولات گسترده شکل گرفته در حوزه های دیجیتالی و توسعه خدمات غیرحضوری ، تعمیم و گسترش پوشش بیمه ای به اقشار مختلف را ماموریت اصلی این سازمان برشمرد . 

وی با اشاره به اینکه تعداد بیمه شدگان اصلی تحت پوشش در سیاهکل در یکسال اخیر از ۵۹۵۹ نفر به ۶۵۲۳ نفر افزایش و ۹ درصد رشد داشته است افزود : اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی از نیمه دوم سال گذشته سبب استقبال خوب شهروندان به ویژه در گروههای مشاغل آزاد و زنان خانه دار گردید بگونه ای که در این بخش با افزایش ۹۴۴ بیمه شده به ۱۳۴۵ نفر شاهد رشد ۴۲ درصدی بوده ایم .

سبحان باقری مطلق با اشاره به اینکه رشد ۵ درصدی بیمه شدگان اجباری یعنی مشمولین قانون کار در واحدهای تولیدی صنعتی نیز در منطقه نویدبخش توسعه و رونق بیشتر اقتصادی است اذعان داشت تعداد ۶۷۷ کارگاه دارای بیمه شده در حوزه عمل این شعبه قرار دارد که ۶۲ درصد آنها تنها با یک یا دو بیمه شده فعالیت میکنند .

رئیس تامین اجتماعی شعبه سیاهکل خاطر نشان ساخت حدود ۱۰ درصد کارگاهها دارای سه بیمه شده هستند و این در حالی است که حدود هفده درصد بین چهار تا ده نفر کارگر داشته و تنها ۱۱ درصد واحدها بیشتر از ۱۰ نفر بیمه شده داراست .

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد ۲۱ درصدی بازنشستگان در یکسال اخیر خبر داده و اظهار داشت تا پایان خردادماه سالجاری ۱۲۳۹ نفر در این گروه از مستمری مربوطه برخوردار بوده اند .

سبحان باقری مطلق با بیان اینکه در یکسال اخیر تعداد مستمری بگیران ازکارافتاده ۱۰ درصد و بازماندگان ۷ درصد رشد داشته است اذعان داشت : مجموع تعداد مستمری بگیران در این مدت با ۱۶ درصد افزایش به ۱۷۷۳ نفر رسیده و در سه ماهه نخست سالجاری بیش از ۱۲ میلیارد تومان بابت مستمری به آنها پرداخت گردیده و این درحالیست که هنوز تفاوت ماههای فروردین و اردیبهشت کارسازی نشده است .

رئیس شعبه سیاهکل با اشاره به اینکه تعداد ۱۱۹ مددجو و زن سرپرست خانوار در زمره افراد تحت پوشش تامین اجتماعی منطقه هستند از تحت پوشش بودن یک سوم جمعیت شهرستان توسط تامین اجتماعی خبر داد .