شهردار فومن با اشاره به اینکه شهر فومن به سن ۸۴ سالگی رسید گفت: اشکالات و کمبودها را در این شهر نمی توان ظرف یک یا دو سال جبران کرد. به گزارش اختصاصی خبرنگار صفیرگیلان ،هوشنگ عباسقلی زاده شهردار فومن با اشاره به اینکه شهر فومن سن ۸۴ سالگی خود را طی می کند […]

 

شهردار فومن با اشاره به اینکه شهر فومن به سن ۸۴ سالگی رسید گفت: اشکالات و کمبودها را در این شهر نمی توان ظرف یک یا دو سال جبران کرد.
به گزارش اختصاصی خبرنگار صفیرگیلان ،هوشنگ عباسقلی زاده شهردار فومن با اشاره به اینکه شهر فومن سن ۸۴ سالگی خود را طی می کند گفت: در این شهر کمبودها و اشکالاتی هست که ظرف یکی دوسال نمی توان انها را جبران کرد.
عباسقلی زاده خواسته های اولیه مردم و شهروندان را بجا خواند و تصریح کرد؛ ما بعد از سیل سال ۹۲ توانستیم کارهای زیادی از جمله در همین پل سنگ بیجار دیواره گذاری رودخانه و افزایش نرده ها و گوشواره را اضافه کنیم.
وی با اشاره به اینکه برای دادن خدمات به شهروند نقدینگی نیاز است گفت: ما دانه دانه خواسته های به حق مردم را در مباحث مختلف مثل آب گرفتگی،اسفالت،پیاده رو، و …انجام خواهیم داد.
شهردار فومن تاکید کرد؛اگر بارندگی ۵۰ میلیمتری در این شهر داشته باشیم باز شاهد آب گرفتگی بخشی از شهر خواهیم بود گفت: کانال عمده ترین نیاز شهر برای رفع اب گرفتگی است اگر چه ما تعدادی کانال زده و تعدادی در دست اجرا داریم.
ایشان از مکاتبات استانی و حتی رفتن به تهران در بحث رودخانه گاز روبار برای طرح بازسازی و استفاده از حریم رودخانه برای فضایی که آب منطقه ای هم مخالفت نکند خبر داد و گفت: ما برای حریم این رودخانه و کانالهایی که در سطح شهر اجرایی می کنیم فضای ورزشی و پیاده روی و ایجاد مسیری برای حضور مسافران و گردشگر و فضای اقتصادی و …را خواهیم داشت.
شهردار فومن با بیان اینکه این طرح مطالعاتی رودخانه توسط محیط زسیت نیز انالیز و مطالعات انجام و امسال در اعتبارات برای آن پول گذاشته شده است گفت: ما تلاش کردیم تا تمام شرایط ایمنی و زیبا سازی را در برنامه و مطالعات خود بیاوریم و کار را شروع تا شهروند دیگر در این رودخانه چیزهای مختلف را مشاهده نکند.
وی این پروژه را از پروژه های ماندگار خواند که به زودی با اعتبارات استانی و کددار شدن استارت می خورد و تلاش خواهیم کرد علاوه بر اعتبارات استانی از منابع داخلی نیز استفاده تا مردم کار را ببینند.
عباسقلی زاده از پیگیریهای سید نوالدین نعمتی رئیس شورای شهر فومن در خصوص گرفتن اعتبارات بیشتر برای دیواره سازی رودخانه ،پلها و دوربین امنیتی سطح شهر تقدیر نمود و اظهار داشت؛ما به زودی توسعه شهری را در برخی مناطق شهر از جمله مسیر سنگ بیجار تا بیمارستان فومن ایجاد بلوار و روشنایی و نیز در بلوار یاد اوران و خیابان کارگر و اسفالت خیابان میثم تمار و نیز پارک مفاخر شهر و …. را خواهیم داشت که طراحی این توسعه شهری را مهندسین شهرداری با نظارت انجام می دهند.
شهردار فومن تصریح کرد؛ به گفته برخی ها  که مرا ارمانی و رویایی می خوانند باید بگویم من نه ارمانی و نه رویایی هستم بلکه هدفم فقط ایجاد شهری ایده ال و در شان مردم و گردشگران فومن است که امیدوارم با تعامل و همدلی بتوانیم به آن جایگاه که در شان و منزلت شهر فومن است برسیم.
در جلسه امروز شورای شهر فومن مصوب شد تعدادی از خیابانهای شهر با نام سرداران شهید مزین و نیز حساب رسی جامع در شهرداری برای سال ۹۴ و همچنین احشام سرگردان با هماهنگی دادستانی جمع اوری تا اسیب به اموال عمومی نزنند.
امروز در جلسه میهمانانی از شرکت پترو آیریک از اصفحان حضور و توضیحاتی برای احداث جایگاهای کوچک سوخت که در برخی کلان شهر ها مثل اصفحان اجرایی شده دادند و تاکید کردند که این جایگاها می تواند در مسیر پیاده رو و فضاهای کوچک ایجاد و از ترافیک جلوگیری و مسافت سوخت گیری را کاهش دهند.
اعضای شورای شهر نیز قرار شد در هفته اینده در مورد این شرکت و ایجاد جایگاهای کوچک سوخت نظر دهند البته شاهین علیزاده عضو شورا از مهندسین شرکت پترو آیریک خواست تا نحوه قرار داد را مشخص و درصد مشارکت شهرداری را نیز مشخص کنند .