بازی مار پله «بنیاد برکت» با کودکان در مدارس مناطق محروم گیلان

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳ | 126 بازدید | ارسال توسط : | عکاس : زلیخا صفری راسته کناری

اختصاصی/صفیر گیلان؛دانش آموزان مناطق محروم روستایی گیلانی از این به بعد می توانند چندین بازی سنتی و قدیمی را در حیاط مدرسه اجرا کنند.

حیاط مدارس افتتاح شده در دهه فجر امسال توسط بنیاد برکت و اداره کل نوسازی گیلان در روستای رودپیش فومن تالش و صومعه سرا در مقاطع مختلف تبدیل به زمین بازی های قدیمی و سنتی شده است. در کف حیاط چند نوع بازی خاطره انگیز مانند مار و پله و لی لی و زمین فوتبال با بهترین چمن مصنوعی و …. ترسیم شده است تا دختران و پسران در زنگ های تفریح، دقایق شادی را سپری کنند.

این بازی ها در کنار تفریح، سرگرمی و جنب و جوش فیزیکی، زمینه ساز یادگیری بعضی از مفاهیم اولیه ریاضی مانند شمارش و شناخت اعداد هم هستند.

اشکال ترسیم شده در حیاط مدرسه به گونه ای طراحی شده اند که تعداد زیادی از بازیهای فکری مناسب گروه سنی م را در بر می گیرند. البته امروز باطر شیوع کرونا و رعایت پرتوکل بهداشتی دانش آموزان به رقم محدود بودن در مدت زمان کوتاهی که از افتتاح و سخنرانی مسئولان می گذشت بازی با شکل ها را در حیاط مدرسه تجربه و استقبال بسیار خوبی از آن کرده اند.

همه ما وقتی کوچک بودیم مار و پله بازی می‌کردیم. می‌تونی تصور کنی توی زندگی واقعی دوباره داری به این بازی ادامه می‌دی! فکر نمی‌کنی که زندگی واقعی هم یه جور مار و پله هست؟

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

گالری تصاویر

صید ماهی استخوانی در بندرکیاشهر

صید ماهی استخوانی در بندرکیاشهر

تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳

آخرین گالری تصاویر

صید ماهی استخوانی در بندرکیاشهر

صید ماهی استخوانی در بندرکیاشهر

تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳