در پاندمی کرونا؛ز‌نان گیلانی که بارکشی لیوان و ماسک می کنند! + عکس

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷ | 208 بازدید | ارسال توسط :

صفیر گیلان/زلیخا صفری؛«داستان زنانی که وارد بازار کار می شدند و با کمر همت بستن   مسیر زندگی خانوارها را تغییر می دهند در کشور و استان ما کم نیستند.

زنان رنج و برنج در گیلان ما نیز برای اینکه خانواده خود را از فقر نجات دهند امروز به روش جدیدتر و به سادگی  وارد بازار کار شدند آنهم کاری از دسته کار های سخت و زیان آور که آینده نامعلوم را برای مادران شالیزار رقم می زند.

پاندمی کرونا امروز بر زنان و مادران شالیزارهای رنج و برنج  گیلان نیز رحم نمی کند ،  و دستاوردهای چندین دهه فقر زدایی و پل زدن بر شکاف جنسیتی، با سماجت یک ویروس از میان نمی رود و مادران نیز با سماجت تمام بر ویروس غلبه می کنند.

امروز اگر کرونا کمر به نابودی تلاش های انسان دوستانه و برابری جویانه ملل بسته است زنان شالیزار نیز کمر به نابودی کرونا بسته اند.

با این نوشته ببینید زنان گیلانی چگونه عرصه را برکرونا بسته اند آنها با لیوانهای اختصاصی و دستکش و ماسک در شالیزار از صبح تا غروب کار می کنند و سختی  ها را به جان می خرند .

در تهیه این گزارش دیدم مادرانی را که روزه دار بودند و اینجا بود که دیگر زبانها بسته می شد و اشک ها جاری و ساری …

مادر گیلانی به خدا تکیه داده و از رنج  و درد نمی هراسد.

کرونا، اگر امروز اندک امید باقی مانده را به باد داده و  تمامی گروه های جامعه با آغاز محدودیت ها و الزام به خانه نشینی گرفتار حبسی پر هراس و حاشیه شدند، اما زنانی که در حذف اجتماعی گرفتار بودند و به روایت آمار، بیش ترین آسیب را دیدند امروز با رعایت پروتکل بهداشتی با فرار از حبس شدند نان آور خانه و یا حامی خانواده و می دانند که باید برای زنده ماندن و زندگی تلاش کرد حتی در کرونا!. 

گزارش تصویری؛زلیخا صفری راسته کناری

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

گیشه روزنامه

آخرین گیشه روزنامه