امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 27829
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰ | 3916 بازدید | ارسال توسط :

اراده ای باید باشد تا زمین های کشاورزی گیلان از بین نرود / لزوم برخورد جدی با ساخت و سازها در اراضی ملی و کشاورزی / اداره ها برای صدور مجوز به روستائیان وحدت رویه داشته باشند

به گزارش صفیر گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه مقابله با زمین خواری و حفظ منابع طبیعی استان که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و روسای دادگستری گیلان برگزار شد با تاکید بر قانونمند کردن تغییر کاربری اراضی کشاورزی اظهار کرد: بعضی از افراد بومی بیش از ۱۰۰ سال در روستاها ساکن هستند […]

اراده ای باید باشد تا زمین های کشاورزی گیلان از بین نرود / لزوم برخورد جدی با ساخت و سازها در اراضی ملی و کشاورزی / اداره ها برای صدور مجوز به روستائیان وحدت رویه داشته باشند

به گزارش صفیر گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه مقابله با زمین خواری و حفظ منابع طبیعی استان که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و روسای دادگستری گیلان برگزار شد با تاکید بر قانونمند کردن تغییر کاربری اراضی کشاورزی اظهار کرد: بعضی از افراد بومی بیش از ۱۰۰ سال در روستاها ساکن هستند اما در گرفتن سند با مشکل مواجه اند.

وی به قانون اراضی ملی مصوب سال ۱۳۴۱ اشاره کرد و افزود: توسعه شهری موجب شده بعضی از اراضی در محدوده شهری قرار بگیرند و نیاز به تغییر کاربری دارند.
امام جمعه رشت، خواستار برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر قانونی در اراضی ملی گیلان شد و بیان کرد: ساخت و ساز های بدون مجوز قانونی در اراضی ملی و کشاورزی باید تخریب شوند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مسئولان باید مردم را باید نسبت به موارد قانونی توجیه کنند، تصریح کرد: مدیران و متولیان امور باید همراه کشاورزان بوده و از روستاها بازدید میدانی داشته باشند.
وی بر وحدت رویه اداره های مختلف برای صدور مجوزهای لازم به روستائیان تاکید کرد و گفت: مسئولان مربوطه مردم را درگیر پیچ و خم اداری نکنند و آنها را به اداره های مختلف حواله ندهند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه مردم برای دریافت مجوزهای لازم نباید در پیچ و خم اداری سرگردان باشند، خاطرنشان کرد: بعضی از افراد برای خرید زمین از استان های دیگر به گیلان هجوم می آورند و روش های دور زدن قانون را بلد هستند.
آیت الله فلاحتی، خواستار جلوگیری از هجوم بی رویه خریداران اراضی کشاورزی بیرون از گیلان توسط دستگاه های مربوطه شد و یادآور شد: باید اراده ای باشد تا زمین های کشاورزی استان از بین نرود.
وی با اشاره به تلاش و اقدام های صورت گرفته مسئولان دستگاه های مختلف برای حفظ اراضی ملی در گیلان، اظهار کرد: با افرادی که به دنبال تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی استان هستند باید برخورد جدی شود.
امام جمعه رشت بر به کارگیری نیروهایی برای حراست از اراضی ملی و کشاورزی گیلان تاکید کرد و افزود: اگر تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی استان تداوم پیدا کند در سال های آینده به مرحله بحرانی می رسیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد