امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 29195
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷ | 7497 بازدید | ارسال توسط :

انقلاب اسلامی پرتوی از نهضت حسینی(ع)/ دشمن به شدت دنبال ورود موهومات به هیات های مذهبی است

به گزارش صفیر گیلان؛ همایش فرهنگ سازان عاشورا با حضورنماینده ولی فقیه در گیلان، روحانیون، مداحان، مسئولان هیات های مذهبی و هیات امنای مساجد استان در سالن شهدای ناجای رشت برگزار شد. انقلاب اسلامی پرتوی از نهضت حسینی(ع)/  آیت الله فلاحتی ضمن تقدیر از حضور فعالانه این عرصه اظهار کرد: مسئولان هیات های مذهبی احیاگر حادثه […]

انقلاب اسلامی پرتوی از نهضت حسینی(ع)/ دشمن به شدت دنبال ورود موهومات به هیات های مذهبی است

به گزارش صفیر گیلان؛ همایش فرهنگ سازان عاشورا با حضورنماینده ولی فقیه در گیلان، روحانیون، مداحان، مسئولان هیات های مذهبی و هیات امنای مساجد استان در سالن شهدای ناجای رشت برگزار شد.

انقلاب اسلامی پرتوی از نهضت حسینی(ع)/ 

آیت الله فلاحتی ضمن تقدیر از حضور فعالانه این عرصه اظهار کرد: مسئولان هیات های مذهبی احیاگر حادثه نهضت حسینی(ع) هستند.
وی، وحدت رویه در برگزاری عزاداری حسینی(ع) را مهم عنوان کرد و افزود: شایسته است تمام هیات های مذهبی در شهرهای استان ساماندهای شوند و تحت نظارت شورای عالی هیات های مذهبی گیلان فعالیت داشته باشند.


امام جمعه رشت با بیان اینکه ایجاد وهن در درون جامعه اسلامی از اهداف دشمن است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی پرتوی از نهضت حسینی(ع) محسوب می شود بنابراین یکی از عرصه هایی که دشمن در آن کار می کند، این عرصه است.

 دشمن به شدت دنبال ورود موهومات به هیات های مذهبی است/
آیت الله فلاحتی، بزرگ ترین دلیل محدثه انقلاب اسلامی را نهضت حسینی(ع) دانست و بیان کرد: یکی از سرمایه گذاری های دشمن در نهضت عاشورا است بنابراین به شدت تلاش می کند موهومات، آدم های بی ریشه، افرادی که با نظام فاصله دارند و اشعاری که ربطی به انقلاب و دفاع مقدس ندارند، را وارد هیات های مذهبی کند.
وی بر تشکیل شورای عالی هیات های مذهبی گیلان تاکید کرد و گفت: وجود هیات های مذهبی مختلف اشکالی ندارد اما وحدت رویه در این هیات ها مهم است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جمعیت در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) باید یکپارچه شود، خاطرنشان کرد: تلاش کنید اجتماع عظیم و یکپارچه هیات های مذهبی در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در شهرهای گیلان ایجاد شود.
آیت الله فلاحتی یادآور شد: رعایت نکته های بهداشتی در اوج حزن و اندوه عزاداری ها مهم است.
وی با بیان اینکه آرایش بعضی از بانوان در مراسم سوگواری حسینی(ع) در حال تبدیل شدن به حرام است، اظهار کرد: بانوان از آرایش در عزای حسینی(ع) پرهیز کنند زیرا این امر برای مردم ولایتمدار گیلان زشت و ناپسند است.
امام جمعه رشت بر تشکیل اجتماع عظیم عزاداران حسینی(ع) در تاسوعا و عاشورا تاکید کرد و افزود: شایسته است جمعیت بانوان و آقایان در این اجتماع بزرگ به صورت مجزا ساماندهی شود.
آیت الله فلاحتی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه چادر حجاب برتر است، بیان کرد: بانوی چادری تاریخ ساز، حماسه ساز و تمدن ساز اسلامی است.
وی، خواستار مسدود کردن گلوگاه های فساد در برگزاری مراسم مذهبی شد و تصریح کرد: وجود بدحجابی و بی عفتی در عزاداری ها جامعه را رنج می دهد زیرا مردم ما دلداده سخنان خدای متعال و اهل بیت(ع) هستند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد