به گزارش پایگاه اطلاع خبری و تحلیلی صفیر گیلان؛نشست شورای معاونان و مدیران شهرداری رشت با حضور جبار کوچکی‌نژاد، نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و احمد رمضانپور رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد.

در این نشست ناصر حاج‌محمدی گزارشی از پروژه های در دست اجرای شهرداری که در پنج دسته پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، سازمان سرمایه‌گذاری، پروژه‌های مصوب شورای اسلامی شهر، پروژه‌های ملی تملک دارایی‌ها، احداث تراموا و سایر پروژه‌ها اجرا می‌شوند، ارائه کرد.

شهردار رشت گفت: بی‌سابقه‌ترین تعداد و میزان پروژه‌های عمرانی در تاریخ رشت با اعتباری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در پنج فصل عنوان شده، اجرا ‌می‌شود.

وی افزود: پنج پروژه بزرگ از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در رشت با اعتباری افزون بر چهار هزار میلیارد تومان و پنج پروژه بزرگ مصوب شورای اسلامی شهر رشت با اعتباری افزون بر ۵۲۷ میلیارد تومان اجرا خواهند شد.

حاج‌محمدی پروژه‌های سرمایه گذاری را با اعتباری افزون بر ۳/۵۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود و افزود: پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای (اعتبارات ملی) با اعتباری افزون بر ۹۸ میلیارد تومان از دیگر پروژه های در دست اجرای شهرداری رشت است که پروژه های بازآفرینی و پروژه های مرتبط با حوزه پسماند را شامل می شود.

شهردار رشت پروژه احداث تراموا را با اعتباری افزون بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود و گفت: سایر پروژه های شهرداری نیز را با اعتباری افزون بر ۷۰ میلیارد تومان اجرا خواهند شد.

حاج‌محمدی در پایان سخنانش از مهندس کوچکی نژاد برای کمک در تامین اعتبارات ملی، تامین قیر، حل مشکل تخصیص بند(و)و… طلب همکاری نمود و درخواست کرد تا با شهرداری رشت در این زمینه‌ها کمک شود.