امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 4 March , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ - 21 رجب 1442
شناسه خبر : 42307
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵ | 14925 بازدید | ارسال توسط :

حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در جلسه بررسی شاخص های مدیریت سبز، برنامه ها و فعالیت اداره کل، افزود: حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است

حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است

به گزارش صفیر گیلان، جمعی از کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان در راستای ارزیابی اجرای مدیریت سبز با حضور در اداره کل نوسازی مدارس گیلان طی نشستی با مهندس دقیق مدیر کل محترم و مهندس جاذب نیکو مسئول محترم دفتر فنی، عملکرد اداره کل را براساس محورهای؛ مدیریت مصرف انرژی(آب، برق وگاز)، مدیریت مصرف کاغذ، پسماند و آموزش، فرهنگ سازی و همچنین شاخص های مدیریت سبز، برنامه ها و فعالیت مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

مهندس علی  دقیق مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان درابتدای این جلسه با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است، افزود: اجرای برنامه های مدیریت سبز با هدف کاهش هزینه ها و به حداقل رساندن مصرف انرژی و حفظ و صیانت از محیط زیست از برنامه ها و اولویت های اصلی ما در اداره کل می باشد.

وی با اشاره به اینکه حرکت به سمت مدیریت سبز یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، تصریح نمود: مدیریت سبز در واقع اتخاذ تدابیر و سیاست های موثر و بسیج تمامی منابع در جهت رسیدن به اهداف و رسالت زیست محیطی می باشد.

مدیر کل نوسازی مدارس در ادامه با تشریح ضرورت توجه به مدیریت سبز در جهان امروزی تاکید کرد: اداره کل نوسازی مدارس خود را موظف می داند با اجرای برنامه های مدیریت سبز و استفاده از فناوری‌های نوین سازگار با محیط زیست اقدامی ماندگار در زمینه حفاظت از محیط زیست در حوزه مدرسه سازی از خود به یادگار بگذارد.

وی تشریح نمود: اتفاقات خوبی در اداره کل نوسازی مدارس در این راستا رقم خورد و امروز کاهش هزینه ها و صرفه جویی را  در مصرف آب ، برق ، گاز شاهد بودیم و این سیاست را با برنامه ای مدون تر ادامه خواهیم داد.

در ادامه این جلسه از بخش های مختلف ساختمان اداره کل نوسازی مدارس و پروژه ۱۲ کلاسه حسن حجتی رشت نیز بازدید نمودند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

*

code

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.