امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 31818
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸ | 5705 بازدید | ارسال توسط :

حفظ توان تولید واحدهای تولیدی با سرمایه در گردش /رسیدگی به مشکلات شش واحد بزرگ تولیدی گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر شنبه در این جلسه بیان داشت: این جلسه به منظور رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ و اشتغالزای استان برگزار و برای حفظ اشتغال و توسعه واحدهای تولیدی بر مبنای صادرات، تصمیماتی اتخاذ شد. وی با بیان اینکه عمده مشکلات واحدهای یادشده […]

حفظ توان تولید واحدهای تولیدی با سرمایه در گردش /رسیدگی به مشکلات شش واحد بزرگ تولیدی گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر شنبه در این جلسه بیان داشت: این جلسه به منظور رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ و اشتغالزای استان برگزار و برای حفظ اشتغال و توسعه واحدهای تولیدی بر مبنای صادرات، تصمیماتی اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات واحدهای یادشده تأمین زیرساخت ها و سرمایه در گردش مورد نیاز برای تولید بود، بر لزوم حفظ توان تولید واحدهای تولیدی تأکید و اضافه کرد: برخی از واحدهای تولیدی استان دارای سرمایه گذاران ملی هستند که این سرمایه گذاران می بایست یا سرمایه جدید به واحد تزریق کنند یا در صورت عدم توان، آن را به افراد دارای اهلیت و ترجیحاً بومی واگذار کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: بنگاه داری به هیچ وجه شایسته نهادهای دولتی و بانک های عامل نیست.

استاندار گیلان همچنین گفت: یکی از مهمترین هدف های ما با توجه به شرایط کنونی کشور ، حمایت از تولید داخلی و تولیدات حوزه صنعت و کشاورزی است و در همین راستا، پیوسته جلساتی با عنوان ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزار می شود.

وی یادآور شد: دستگاه های اجرایی اعم از تامین اجتماعی، امور مالیاتی، آب، برق و گاز همه همکاری لازم را داشته اند و بانک ها نیز با وجود برخی تنگناها ، همراهی دارند.

دکتر زارع همچنین به موضوع زراعت چوب اشاره و خاطرنشان کرد: از شهریورماه امسال به طور جدی به این مهم پرداخته ایم و تا زمان حاضر یک هزار و ۲۰۰ هکتار زمین برای این موضوع شناسایی شده است.

وی گفت: رویکرد ما این است کسانی که ذینفع ماجرا هستند، می توانند در سطح وسیعی زراعت چوب را انجام دهند و زمین ها از طریق مزایده واگذار شود.

همچنین رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه این جلسه به منظور رفع مشکلات صاحبان صنایع برگزار شد ، اظهار داشت: می بایست از ظرفیت مسئولان اجرایی در حوزه های مختلف و از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلاتی از قبیل تهیه مواد اولیه، سرمایه در گردش، استمهال تسهیلاتی که از بانک ها دریافت کرده اند، استفاده کنیم.

ذبیح نیکفر افزود: رفع مشکلات صنایع تولیدی و صنعتی استان موجب خواهد شد شاهد رونق تولید، تقویت بنگاه های تولیدی و حفظ وضع موجود باشیم.

گفتنی است در این جلسه مشکلات مجتمع فولاد گیلان، ایران رادیاتور، فولاد آناهیتا، لاستیک سازی گیلان، ایران پوپلین و شرکت چوب و کاغذ چوکا بررسی شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد