مدیرعامل توزیع برق استان گیلان با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق گیلان یک میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک دارد، افزود: بیش از دو هزار و ۵۰۰ روستای برخوردار در استان داریم و لازم به ذکر است در گیلان همه روستاها که دارای مجوز منابع طبیعی، کد روستایی و نیز بالای ۱۰ خانوار باشند از نعمت برق برخوردارند.

در فصل گرما امسال حداقل خاموشی‌ها را در سطح استان داشتیم

وی با تشکر از مشترکین خانگی، صنعتی، ادارای و تجاری که در راستای مدیریت مصرف برق گام برداشتند، گفت: در فصل گرما امسال توانستیم حداقل خاموشی‌ها را در سطح استان داشته باشیم.

طالبی با بیان اینکه در سال گذشته پیک مصرف برق در ۹ مرداد بود، تصریح کرد: امسال نیز در همین تاریخ اوج مصرف برق را در سطح استان داشتیم.

وی با بیان اینکه صنعت برق بر پایه وصول مطالبات است، گفت: در گیلان ۲۹ هزار شبکه و بیش از ۲۲ هزار تراس برق داریم که تا پایان سال ۹۷ در تعرفه‌های مختلف ۱۰۸ میلیارد تومان از مشترکین دریافت کردیم.

مدیرعامل توزیع برق استان گیلان به پروژه‌های هفته دولت اشاره کرد و افزود: ۴۵۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان برای هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

 حذف قبوض کاغذی یکی از پروژه های توزیع برق گیلان است.

طالبی با بیان اینکه در استان گیلان ۸.۵ میلیون قبض برای مشترکین صادر می‌شد، گفت: از اوایل خردادماه امسال شرکت توزیع برق استان گیلان برای اجرای حذف قبوض اقدام به دریافت شماره موبایل های مشترکین کرد و حال حاضر در سایت شرکت توزیع برق گیلان بستری برای مشترکین فراهم شده است تا بتوانند از این طریق به وسیله شماره اشتراک خود شماره همراه خود را وارد کنند.

مدیرعامل توزیع برق استان گیلان در پایان گفت: ارسال هزینه برق مشترکین از طریق پیامک به طور رسمی از مهرماه امسال آغاز خواهد شد و تاکنون ۶۵ درصد شماره تلفن مشترکین ثبت شده است و انتظار داریم مشترکین هرچه سریعتر اقدام به ثبت تلفن همراه خود در سامانه نمایند.

image_2019_8_11-4_38_3_689_PYQ