امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 21 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ - 14 صفر 1443
شناسه خبر : 30447
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷ | 7118 بازدید | ارسال توسط :

خوشبختانه مشکلی در تامین داروهای اساسی تا پایان سال نداریم

به گزارش صفیر گیلان،سعید نمکی به همراه جمعی از مسئولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در بیمارستان های ولیعصر رودبار، ۳۱ خرداد منجیل و سلامت رستم آباد در جریان اقدامات درمانی و روند خدمات رسانی این بیمارستان ها قرار گرفت و دستورات لازم را برای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران ارائه کرد. سعید نمکی […]

خوشبختانه مشکلی در تامین داروهای اساسی تا پایان سال نداریم

به گزارش صفیر گیلان،سعید نمکی به همراه جمعی از مسئولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در بیمارستان های ولیعصر رودبار، ۳۱ خرداد منجیل و سلامت رستم آباد در جریان اقدامات درمانی و روند خدمات رسانی این بیمارستان ها قرار گرفت و دستورات لازم را برای ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران ارائه کرد.

سعید نمکی در حاشیه بازدید از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رودبار، گفت: امروز گزارشاتی که از قبل از استان گیلان به دست ما رسیده بود را بررسی کردیم و قرار شد که از مراکز درمانی شهرستان رودبار و شهرهای منجیل و رستم آباد بازدید کنیم. موارد و مشکلات این مناطق را از نزدیک دیدیم و با مردم از نزدیک صحبت کردیم و برای حل مشکلات آنها با نماینده مردم در مجلس، استاندار گیلان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همکاری می کنیم.

وی اضافه کرد: آنچه به عنوان سیاست کلان ما در وزارت بهداشت در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت مطرح است، غیر از بسته هایی مانند کاهش پرداختی از جیب بیمار، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: طرح ملی کنترل فشارخون و دیابت از مواردی است که در اولویت های اصلی وزارت بهداشت است چون تعداد قابل توجهی از بیماران به دلیل فشارخون بالا و دیابت، دیالیز می شوند که اگر در این حوزه ها پیشگیری کنیم، از تحمیل هزینه های زیاد به نظام سلامت و مردم جلوگیری کرده ایم.

نمکی اظهار داشت: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همکاران ما و همکاری بانک مرکزی و دیگر بخش های دولت، تا پایان سال مشکلی در تامین داروهای اساسی نداریم.

وی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم کمبودهایی که در تجهیزات پزشکی و مشکلات مردم در موارد تشخیصی و متخصصان مورد نیاز برای این بخش از استان گیلان وجود دارد را در اسرع وقت جبران کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان رودبار برای ارائه خدمات تشخیصی به مردم و مسافران محدوده این شهرستان، گفت: این دستگاه در آینده ای نزدیک در شهرستان رودبار نصب خواهد شد. خوشبختانه تعداد پزشکان متخصص در این شهرستان، در حد قابل قبولی است که قرار شد کمبودها را تکمیل کنیم و ماندگاری پزشکان در این منطقه را با ضرایب و تمهیدات لازم، بالا ببریم.

4  2562762325626631

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد