امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 30897
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸ | 8767 بازدید | ارسال توسط :

سلیقه‌ای عمل کردن دولت‌ها در حوزه ساخت مسکن آسیب جدی برای مردم/مسکن مهر طرحی بسیار خوب برای حل مشکل مسکن قشر محروم

صفیر گیلان؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی افتخاری  دیدگاه خود درباره طرح مسکن ملی به عنوان عضوی از کمیسیون عمران مجلس را تشریح کرد و اظهار داشت: به نظر بنده مسکن مهر ایده بسیار خوبی بود اما در کنار آن معتقدم اجرای طرح‌های موازی نظیر مسکن ملی فقط وقت مردم و بیت‌المال را به باد می‌دهد. عضو […]

سلیقه‌ای عمل کردن دولت‌ها در حوزه ساخت مسکن آسیب جدی برای مردم/مسکن مهر طرحی بسیار خوب برای حل مشکل مسکن قشر محروم

صفیر گیلان؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی افتخاری  دیدگاه خود درباره طرح مسکن ملی به عنوان عضوی از کمیسیون عمران مجلس را تشریح کرد و اظهار داشت: به نظر بنده مسکن مهر ایده بسیار خوبی بود اما در کنار آن معتقدم اجرای طرح‌های موازی نظیر مسکن ملی فقط وقت مردم و بیت‌المال را به باد می‌دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که وی به عنوان یک کارشناس، اجرای طرح مسکن مهر را چگونه مورد ارزیابی قرار می‌دهد عنوان کرد: تجربیات به دست آمده در اجرای مسکن مهر در کشور با رویکرد کمک و حمایت از قشر آسیب‌پذیر و محروم جامعه برای خانه‌دار شدن نه‌تنها به هیچ عنوان کم نیست بلکه بسیار حائز اهمیت است.

افتخاری ضمن توصیه به متخصصان حوزه مسکن به ویژه افراد مطلع حاضر در بدنه دولت نسبت به واکاوی دقیق اجرای طرح مسکن مهر افزود: کسانی که به عنوان کارشناس بوده و قصد حل معضل مسکن را دارند اگر واقعاً می‌خواهند یک کار مثبت در این زمینه انجام دهند باید قبل از هر چیزی نقاط ضعف و قوت این طرح را به دقت بررسی کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس ساخت و تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر در سطح کشور و تحویل آن به صاحبانشان را در این برهه از زمان بهترین راهکار ممکن دانست و تصریح کرد: اینکه ما بیاییم به جای این کار یک طرح دیگر را در کنار طرح قبلی اجرا کنیم چنین رویکردی مشکل و معضلات حوزه مسکن را در کشور حل و فصل نمی‌کند.

افتخاری با تأکید بر اینکه وی نمی‌داند با اصطلاحاتی نظیر طرح مسکن ملی آقایان درصدد اثبات چه چیزی برای مردم هستند خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده و خدمتگذار مردم در مجلس واقعاً نمی‌دانم چه جوابی می‌توانیم برای مردم داشته باشیم در حالی‌که آنان علاوه بر مشکلات عدیده اقتصادی با چالش مسکن نیز مواجه هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس حل و فصل مشکل مسکن کشور را علاوه بر ارائه طرح‌های پیشنهادی نیازمند گذشت وقت و زمان کافی دانست و ابراز داشت: در حال حاضر تنها ۲ سال به پایان دولت فعلی زمان باقیمانده است و احتمالاً دولت بعدی نیز با طرح‌ مسکن ملی مخالفت کرده و قصد دارد طرح جدید خودش را در این زمینه پیاده‌سازی کند.

افتخاری تدوین یک نقشه راه جامع و کامل، ریل‌گذاری مناسب و انتخاب یک چشم‌انداز بسیار روشن و دقیق را قبل از ارائه هرگونه نسخه جدید برای حل چالش مسکن مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اجرای طرح‌هایی نظیر مسکن ملی زمانی خوب است که اهداف مشخص شود تا دولت‌های دیگر نتوانند تغییری در این مسیر ایجاد کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نتیجه سلیقه‌ای عمل کردن دولت‌ها در حوزه ساخت مسکن و نقض کردن تمام کارهای انجام شده در سنوات گذشته را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: با این دست از اتفاقات به عقیده بنده تنها مردم آسیب می‌بینند و باز هم یک بودجه، زمان و بیت‌المال دیگری به هدر رفته و هزینه روی دست دولت می‌ماند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن توصیه به دولت جهت توجه بیشتر به قشر محرومان، اجرای طرح مسکن ملی در کشور را تحت یک شرایط خاص خوب توصیف کرد و ابراز داشت: از دولت انتظار داریم موانع مسکن مهر را احصاء و برطرف کند تا در کنار تأمین اعتبارات لازم واحدهای باقیمانده هر چه سریع‌تر به متقاضیان آن واگذار شود.

/تسنیم

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد