امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 18 September , 2021
امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰ - 11 صفر 1443
شناسه خبر : 9340
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴ | 2912 بازدید | ارسال توسط :

شهدای دفاع مقدس مانند امام حسین (ع) هرگز از یادها نمی‌روند و در تاریخ جاودانه اند/اجرای بیش از ۶۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در استان گیلان

  صفیر گیلان؛سردار عبدالله‌پور در نشست خبری  هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه  تلاقی هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم  نشانه پیروی شهدای دفاع مقدس  و اینکه شهدای ما به شهدای کربلا اتصال پیدا کردند و همانند آنها به شهادت رسیدند گفت: شهدای دفاع مقدس مانند امام حسین (ع) هرگز از یادها نمی‌روند […]

شهدای دفاع مقدس مانند امام حسین (ع) هرگز از یادها نمی‌روند و در تاریخ جاودانه اند/اجرای بیش از ۶۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در استان گیلان

 

صفیر گیلان؛سردار عبدالله‌پور در نشست خبری  هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه  تلاقی هفته دفاع مقدس با دهه اول محرم  نشانه پیروی شهدای دفاع مقدس  و اینکه شهدای ما به شهدای کربلا اتصال پیدا کردند و همانند آنها به شهادت رسیدند گفت: شهدای دفاع مقدس مانند امام حسین (ع) هرگز از یادها نمی‌روند و در تاریخ جاودانه شدند.

به گزارش صفیر گیلان به نقل از خبرگزاری بسیج،  نشست خبری سردار عبدالله پور  فرمانده سپاه قدس گیلان  عصر امروز(چهارشنبه)  با حضور  معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، مدیرکل ستاد کنگره ۸۰۰۰شهید استان گیلان، معاون فرهنگی سپاه گیلان و معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان برگزار شد.

سردار عبدالله پور ضمن اعلام مراسمات هفته دفاع مقدس در سالن جلسات شهدای صالحین سپاه قدس گیلان گفت: ما همچنین برنامه فرهنگی رزمی ستارگان درخشان رابرگزار  خواهیم کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تبریک دهه ی ولایت گفت: سرنوشت همه ی ما به دست سیدالشهد(ع) است،  و باید همه از اعمالشان و رفتارشان درس بگیریم تا همانند آنها  هم در دنیا و هم آخرت رستگار بشویم.

سردار عبدالله‌پور شعار هفته ی دفاع مقدس برای امسال را «من انقلابی‌ هستم» عنوان کرد و ادامه داد: بیش از ۶۰۰برنامه برای هفته دفاع مقدس داریم.

عبدالله‌پور با بیان اینکه نگاه به شعار من انقلابیم سر فصل همه‌ی کار های سپاه است اضافه کرد: سپاه با شاخص‌هایی که مقام‌معظم‌رهبری برای انقلابی‌گری مشخص کرده است عمل خواهد کرد و معتقدیم بزرگنرین شاخصه‌ی انقلابی‌گری استکبارستیزی می باشد.

وی با اشاره به اینکه هرکجا که بر اصول مان ایستادیم پیروز شدیم و به نتیجه‌ای که دلخواه‌مان بود رسیدیم تصریح کرد: ما در مسیر برپایی قیام و انقلاب امام زمان همت خود را جزم کردیم و هرگز از اصول خود کوتاه نخواهیم آمد.

سردار محمد عبدالله‌پور تصریح کرد: شهدای مدافع حرم نشانی از همت بزرگ سپاه هستند که نشان دادند در مسیر رسیدن به آرمان‌های‌شان منافع شخصی‌شان را فدای راه خود کردند حتی به قیمت جان خود.

عبدالله‌پور به عملکرد سپاه در حوزه‌ی سیاسی اشاره کرد و گفت: سپاه امروز تقوی فردی و سیاسی پیشه گرفته و بر اصولی که رهبری آن را برای سپاه مشخص کرده می‌ایستد.

فرمانده سپاه قدس گیلان انقلابی‌گری را تبیین کرد و گفت: انقلابی کسی است که در تقوی استوار باشد و کسانی که در مواقع حساسی همچون فتنه سکوت کردن یعنی از مرز انقلابیون فاصله دارند.

وی امنیت به وجود آمده حاصل ۸ سال دفاع این مردم در دوران دفاع مقدس دانست و افزود: دفاع مقدس نشان داد هرکجا که اراده مردم باشد، با تکیه بر خدا و استقامت می‌تواند از همه‌ی موانع عبور کرد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به ما یاد داد که می توان مظلوم بود اما با صلابت بود و افزود: ایمانی که از نسل دفاع مقدس به جا مانده بود نسل شهدای مدافع حرم را پرورش داد.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه پیروزی ما در جنگ تحمیلی حاصل حضور و به میدان آمدن مردم ایران بود افزود: آنچه را که امروز در کشورمان و در زمینه‌هایی همچون علم و فن‌آوری به دست آورده‌ایم حاصل نگاهی است که در دفاع مقدس جاری بود و به نسل‌های بعد نیز منتقل شد.

وی بیان کرد: امروز این توانایی را داریم که موشکی تولید کنیم که وسیله‌ی درحال حرکتی که در فاصله‌ی ۲۰۰۰کیلومتری وجود دارد منهدم کند افزود: فرزندان رشید ایران اسلامی در ساخت موشک در جهان حرفها برای گفتن دارند و این نشانه باهوش بودن و زیرکی و  نو افرینی جوانان است.

فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح داشت: امام گفت جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال دارد، که امروز با توجه به پیروزی‌های به دست آمده در خاورمیانه به این جمله از امام پی می‌بریم.

سردار عبدالله‌پور افزود: تلاقی ماه محرم و هفته‌ی دفاع مقدس نشان دهنده‌ی این است که شهدای ما به شهدای کربلا اتصال پیدا کردند و همانند آنها به شهادت رسیدند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد