مشاهده مطلب

      ۲۲ دی ۱۳۹۹      ۰             41949      اخبار, خبرهای ویژه, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
اعضای بدن معاون پرورشی «دبستان نبوت» ناحیه ۲ رشت اهدا شد

معلم فداکار رشتی به مشتاقان معرفت درس رستگاری داد/تقدیر از این همه شکوه و عظمت و حرکت خداپسندانه

پانزدهمین اهدای عضو سال ۱۳۹۹ در مرکز دانشگاهی رازی به همت گروه فراهم آوری اعضای پیوندی وبا رضایت خانواده ایثارگر، مرحومه مریم اسمعیلی نژاد معلم ۳۶ ساله گیلانی، به انجام رسید.

به گزارش صفیر گیلان؛ اعضای مرحومه، مریم اسمعیلی نژاد، معلم ۳۶ ساله گیلانی که دچار عارضه مغزی و به دنبال آن مرگ مغزی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی توسط پزشکان متخصص و با رضایت خانواده ایثارگر این نام آور گیلانی، ضمن رعایت دقیق دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت به اهدا رسید. در این راستا، کبد و کلیه های این نام آور جوان، در مرکز آموزشی درمانی رازی رشت برداشته و به بیماران نیازمند پیوند شد.

گفتنی است؛ این عمل ، پانزدهمین مورد اهدای عضو در استان گیلان از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است.

مریم اسمعیل‌نژاد، معاون پرورشی «دبستان نبوت» ناحیه ۲ رشت که خود پسری در آستانه هشت سالگی داشت و سرپرستی چند کودک یتیم را نیز بر عهده گرفته و به امورات آن‌ها رسیدگی می‌کرد، زمانی که دریافت ممکن است از اتاق عمل زنده بیرون نمی اید، وصیت کرد در صورت امکان اعضای بدنش به انسان‌های نیازمند اهدا شود.

طبق این گزارش؛ روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ در بیمارستان رازی رشت، کبد و کلیه ایشان برای اهدا به یک پسر ۱۸ساله و یک دختر ۱۷ساله اهدا شد.

پیام مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به مناسبت وفات فرهنگی ایثارگر

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پیامی با تقدیر از عمل الهی و نوع دوستانه اهدای عضو خانم مریم اسمعیلی‌نژاد، فقدان این مادر فرهنگی و شریف را تسلیت گفت.

متن کامل پیام «محمد رحمتی» به شرح زیر است:

«باسمه تعالی»

«ومن احیاها فکانما احیاءالناس جمیعا»

«هرکس انسانی را از مرگ نجات دهد گویا همه مردم را از مرگ نجات داده است.»

خانواده محترم اسمعیل‌نژاد و مشعوفی

با کمال تاثر و تاسف مطلع شدم در سوگ فقدان دختری نجیب، همسری شریف و مادری بس عزیز و دلسوز که از همکاران ارجمند و شناخته شده ما بودند به سر می‌برید.

در سخت‌ترین شرایط با رضایت به تقدیر الهی و اتکال به رب العالمین، حسب رسالت دینی، فرهنگی و انسانی وطبق وصیت آن مرحومه، به اهدای اعضای ایشان به انسان‌های نیازمند و رنج دیده رضایت دادید و با این عمل انسانی و خداپسندانه حیاتی دوباره به آن‌ها بخشیدید.

اینجانب ضمن تعظیم به این همه شکوه و عظمت و تقدیر از این حرکت خداپسندانه، آسمانی شدن همکار ارجمندمان، بانو «مریم اسمعیل‌نژاد» را به محضر همسر داغدار، فرزند عزیزشان، خانواده محترم و بستگان و جامعه فرهنگیان استان گیلان تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان برای ایشان علو درجات را خواستارم.

محمد رحمتی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

*

code