امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 20 October , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ - 14 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 8495
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲ | 1735 بازدید | ارسال توسط :

نقش رودخانه های گوهررود و زرجوب در ارتقا رونق و توسعه اقتصاد شهروندان/ تاثیر بهسازی رودخانه زرجوب و گوهررود در افزایش قیمت زمین های اطراف/ پیربازار نقطه اتصال دو منطقه برخوردار و کم برخوردار

 به گزارش صفیر گیلان از رشت؛در مراسمی با حضور مهندس جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت, فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی, سیدرضا موسوی روزان عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت, مهندس پورناصرانی مدیر منطقه یک شهرداری رشت, مهندس شیخ کاظمی معاون خدمات شهر منطقه یک و جمعی از مسئولین, پیمانکاران و شهروندان رشت,اغاز عملیات اجرایی احداث […]

نقش رودخانه های گوهررود و زرجوب در ارتقا رونق و توسعه اقتصاد شهروندان/ تاثیر بهسازی رودخانه زرجوب و گوهررود در افزایش قیمت زمین های اطراف/ پیربازار نقطه اتصال دو منطقه برخوردار و کم برخوردار

 به گزارش صفیر گیلان از رشت؛در مراسمی با حضور مهندس جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت, فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی, سیدرضا موسوی روزان عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت, مهندس پورناصرانی مدیر منطقه یک شهرداری رشت, مهندس شیخ کاظمی معاون خدمات شهر منطقه یک و جمعی از مسئولین, پیمانکاران و شهروندان رشت,اغاز عملیات اجرایی احداث پارک حاشیه رودخانه زرجوب و بهسازی مسیر جاده پیربازار. در محل پل توحید برگزار شد.۱۳۹۶/۰۵/۲۶

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت _مهندس جمشیدپور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اذعان داشت: دو رودخانه زرجوب و گوهر رود که زمانی جز زینت های این شهر بوده امروز غیرقابل تحمل شده است.

سرپرست شهرداری رشت, تصریح کرد: با همکاری و همراهی مسئولین و نمایندگان می توان این دو رودخانه را آنچنان توسعه که داد که همچون گذشته شهروندان در آن رودخانه ها ماهیگیری و شنا داشته باشند.

 

 

 

وی با اشاره به نقش رودخانه های گوهررود و زرجوب در ارتقا رونق و توسعه اقتصاد شهروندان خاطرنشان کرد: در حال حاضر املاک و زمین های اطراف این رودخانه ها به دلیل نزدیکی به رودخانه ها ارزش چندانی ندارد اما با ساماندهی و بهینه سازی رودخانه هامیتوان نقش موثری در ارتقا و افزایش قیمت زمین های اطراف داشت.

 

 

 

مهندس فرامرز جمشیدپور با تاکید بر پیش بینی هزینه کرد ۴ هزار میلیاردی در طرح ساماندهی رودخانه ها در سال گذشته اظهار داشت: این طرح از پاکسازی تا فضاسازی, احداث پارکها, بهسازی دیواره های حفاظتی, آزادسازی امکان و ایجاد فرصت های گردشگری و تفریحی و….شامل میشود

سرپرست شهرداری رشت پیربازار را نقطه اتصال دو منطقه برخوردار و تقریبا محروم عنوان کرد و یادآور شد: امید است با تخصیص اعتبار مناسب در شورای پنجم و انجام مطالعات جامع خدمات ارزنده ای به مردم فخب و پیربازار ارائه شود.

 

 

 

شهرت جهانی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود در آلودگی 

سیدرضا موسوی روزان با تاکید بر ضرورت توجه به مناطق کم برخوردار از سوی مسئولین گفت: عدم برخورداری مردم فخب و پیربازار از خدمات شهر که فاصله بسیار کمی با منطقه بالای شهر. دارد چندان زیبنده این شهر نیست.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای چهارم رشت با تاکید بر اینکه دو رودخانه زرجوب و گوهر رود دو رودخانه آلوده جهان شهرت دارد, تصریح کرد: بیش از ۶۰ سال است که فاضلاب خانگی شهر رشت و فاضلاب بیمارستانی به این رودخانه ها سرریز می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مسئولیت پاکسازی رودخانه های گوهر رود و زرجوب متوجه آب منطقه ای و آب شهری است شورای چهارم داوطلبانه مسئولیت پاکسازی و بهسازی این رودخانه ها را بر عهده گرفت.

سیدرضا موسوی روزان یادآور شد: براساس کار مطالعاتی شورای چهارم برای احداث تصفیه خانه های دو طرف رودخانه ۵۰۰ میلبارد تومان پیش بینی شده بود اما دولت تنها ۵۰ میلیارد تومان. به این طرح اختصاص داده است.

 

 

 

مظلومیت دو رودخانه زرجوب و گوهررود

فاطمه شیرزاد نیز با قدردانی از حمایت سرپرست شهرداری و مدیر منطقه یک شهری یادآور شد: افتتاح این پروژه پیام آور تقسیم عادلانه و ارائه خدمت عادلانه برای مردم میربازار و فخب است.

 سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر جداسازی فخب از شهر رشت در چندسال گذشته اذعان داشت: بعد از پبوستن فخب به شهر رشت مردم این منطقه پیگیر آسفالتایجاد پارک و بازارچه و دیگر خدمات شهر شدند.

وی ضمن قدردانی از دکتر نجفی استاندار گیلان در راستای پیگیری ارائه خدمات شهر به مردم تصریح کرد: دولت در حوزه مدیریت شهری مشارکت خوبی دارد, مدیران شهری نیز از این مشارکت باید در افزایش رضایتمندی مردم استفاده کنند.

سخنگوی شورا با تاکید بر مظلومیت دو رودخانه گوهر رود و زرجوب یادآور شد: امید است با سعی در جذب اعتبار از سوی مسئولین گامی بلند در ساماندهی زرجوب و گوهر رود داشته باشیم.

 

 

 

اجرای طرح بهسازی ورودی شهر از مسیر تخته پل  به سمت میدان نبوت در دو فاز   در سال جاری

مهندس پورناصرانی با تاکید بر ارائه برنامه مدون در توسعه شهر از سوی شورای چهارم اذعان داشت: براساس این برنامه ارائه خدمات در محدوده گلسار تکمیل و امروز کم کم خدمات را به سمت منطقه محروم منطقه یک در محلات فخب و پیربازار هدایت کرده ایم.

مدیر منطقه یک شهری با قدردانی از تلاش های دکتر ثابت قدم در ارائه طرح پاکسازی حاشیه رودخانه و اجرای پروژه های توسعه ای گفت: امروز بسیاری از برنامه های توسعه ای چون احداث دیواره حفاظتی, احداث پارک و بهسازی مسیر حاشیه رودخانه و …از برنامه های شورای چهارم و دکتر ثابت قدم است.

وی اصل پروژه قابل اجرا سه ریز پروژه عنوان کرد و گفت: این پروژه  شامل احداث پارک حاشیه رودخانه زرجوب میدان توحید تا خیابان ۱۶۶ متری و خیابان ۸ متری با مساحت ۸ هزار و ۴۳۷ متری , اجرای عملیات ساماندهی مسیر پیربازار با طول ۲ کیلومتر و اجرای عملیات احداث دیوار حفاظتی رودخانه زرجوب محدوده پل توحید تا خیابان ۱۶۴ را شامل می شود.

مهندس پورناصرانی خاطرنشان کرد: پارک احداثی در حاشیه رودخانه زرجوب در پایین دست پل توحید تا خیابان ۱۶۶ به طول ۳۳۰ متر واقع شده, در حاشیه سمت راست پارک خیابان ۸ متری از جنس کیوبیک پیش بینی شده که این خیابان یکطرفه به طول ۳۳۰ متر میدان توحید را به انتهای بن بست اول متصل می کند.

مدیر منطقه یک شهرداری رشت کل محوطه پارک حاشیه رودخانه زرجوب را ۸ هزار و ۴۳۷ مترمربع عنوان کرد و گفت: ۳۵۰۰ متر از این پارک به فضای سبز اختصاص داده شده طراحی مبلمان شهری, الاچیق, ست ورزشی از اهم امکانات این پارک می باشد.

 وی افزود: بهسازی جاده مسیر پیربازار با توجه به فاصله اندک آن با گلسار از مهم ترین درخواستهای شهروندان این منطقه بود, لذا امسال طرح بهسازی ورودی شهر از مسیر تخته پل تا به سمت میدان نبوت در دو فاز  با برآورد هزینه کرد ۳۷ میلیارد ریالی انجام خواهد شد.

مهندس پورناصرانی با اشاره به برآورد هزینه ۳۷ میلیاردی در اجرای پروژه احداث دیوار حفاظتی اذعان داشت: امید است باهمراهی نمایندگان مردم در پارلمان محلی و مسئولین شهری در بهسازی مسیر حاشیه رودخانه های شهر, شهر رشت را به جایگاهی که مستحق مردم فهیم این شهر است برسانیم.


تعداد بازدید:۷۴

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد