امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 21 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ - 14 صفر 1443
شناسه خبر : 29525
  پرینتخانه » اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸ | 229784 بازدید | ارسال توسط :

وسوسه کار دست اسطوره داد ؟!/فدراسیون فوتبال مقصر اصلی در اتفاقات تیم امید

صفیر گیلان؛ناصر ابراهیمی : مربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال ایران با اشاره به نحوه اشتباه انتخاب مربی برای تیم امید گفت: نمی‌دانم چقدر باید به این فرمول اشتباه وقت داد که آقایان با اسم‌ها می‌خواهند از فشار افکار عمومی خارج شوند. مجموعه‌ای از بی نظمی‌ها باعث شد تا تیم بسیار مهمی همچون امید که می‌تواند به […]

وسوسه کار دست اسطوره داد ؟!/فدراسیون فوتبال مقصر اصلی در اتفاقات تیم امید

صفیر گیلان؛ناصر ابراهیمی : مربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال ایران با اشاره به نحوه اشتباه انتخاب مربی برای تیم امید گفت: نمی‌دانم چقدر باید به این فرمول اشتباه وقت داد که آقایان با اسم‌ها می‌خواهند از فشار افکار عمومی خارج شوند.

مجموعه‌ای از بی نظمی‌ها باعث شد تا تیم بسیار مهمی همچون امید که می‌تواند به ایجاد یک نسل فوتبالی کمک کند به این حال و روز دچار شود. من به شخص فرهاد مجیدی انتقاد نمی‌کنم. نحوه انتخاب مربی توسط فدراسیون برای این تیم را مورد نقد قرار می‌دهم. عملکرد فدراسیون را نقد می‌کنم که چرا از کشور‌های موفق در رده‌های پایه الگو برداری نمی‌کند.

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد:

کشور‌های صاحب سبک باتجربه‌ترین مربی خود را برای فوتبال امید استفاده می‌کنند. فرهاد مجیدی هر چقدر هم علم داشته باشد تجربه لازم را در این عرصه ندارد.

ناصر ابراهیمی با اشاره به کارنامه ضعیف مربیگری فرهاد مجیدی تصریح کرد:

شناخت بازیکن در رده امید تنها به مسائل فنی مربوط نمی‌شود و باید تمام ابعاد یک فرد را برای پرورش در سطح ملی و حرفه‌ای در نظر گرفته شود. فرهاد مجیدی می‌توانست خیلی قدرتمندتر از این‌ها بیاید و کار را در دست بگیرد. حداقل باید افراد با تجربه را کنار او قرار می‌دادند تا نتیجه‌ای خوب در انتظار این تیم باشد.

مربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال ایران درباره بازیکنانی که به صورت دوره‌ای به اردوی تیم امید اضافه می‌شوند تا در تمرینات کوتاه مدت شرکت کنند تصریح کرد:

در ابتدا باید به موضوع پرورش بازیکن در رده باشگاهی اشاره کرد که بدون شک در حال حاضر فقر بازیکن داریم. همچنین نحوه برگزاری اردو‌های تدارکاتی برای بازیکنان امید متفاوت از هر رده دیگری است. آن‌ها را باید کنار هم قرار دهیم تا تبدیل به تیم شده و به یک هدف مشترک برسند. شرایط جسمی بازیکن در چنین سنی می‌تواند او را به سمت غرور کاذب ببرد و او فراموش کند که در خدمت تیم باشد.

ناصر ابراهیمی در ادامه بار دیگر به انتخاب فرهاد مجیدی در راس کادر فنی امید‌ها ایراد گرفت و یادآور شد:

حشمت مهاجرانی از تیم‌های پایه شروع کرد و به تیم ملی بزرگسال رسید تا روی نیمکت تیم در جام جهانی بنشیند. وقتی در تیم‌های پایه ملی حاضر شده بود گروه قدرتمندی را برای شناسایی بازیکن و پرورش همان بازیکن‌ها در نظر گرفت تا بتوانیم پنجعلی و بیانی‌ها را پیدا کنیم.

وی افزود:

فرهاد مجیدی از لحاط فنی مشکلی هم ندارد، اما‌ ای کاش خودش قبول نمی‌کرد. او وسوسه شد. با اسم فرهاد مجیدی برای حضور در تیم امید بازی شد. نمی‌دانم چقدر باید به این فرمول اشتباه وقت داد که آقایان با اسم‌ها می‌خواهند از فشار افکار عمومی خارج شوند. فدراسیون نقش اصلی را در ناکامی‌ها دارد. امکانات کی روش را با قدرت مدیریتی او به فرهاد مجیدی بدهند و سپس انتظار نتیجه داشته باشند. الان نمی‌توان فقط از فرهاد مجیدی به عنوان متهم نام برد، چون حیطه اختیاراتش محدود است.

کارشناس فوتبال ایران در پایان راجع به استراتژی اشتباه فدراسیون برای تیم‌های پایه هشدار داد و گفت:

فوتبال ایران در رده پایه‌ها بسیار ضعیف است و در آینده نزدیک هم به مشکلات جدی خواهیم خورد. در فوتبال ایران، استعداد‌ها به سختی کشف می‌شدند، اما اکنون هم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

منبع: مهر

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد