امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 23 September , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰ - 16 صفر 1443
شناسه خبر : 30747
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱ | 3001 بازدید | ارسال توسط :

پرداخت هشت هزار میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض در خسارات سیل/تأکید بر تسریع در ساخت واحدهای باقیمانده مسکن مددجویی

به گزارش صفیر گیلان؛رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور پیش از ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از یک هزار واحد مسکونی برای مددجویان گیلانی در روستای کلاشم بخش تولمات شهرستان صومعه سرا ضمن تشکر از متصدیان ساخت مسکن، این برنامه نظام را برای مردم اقدام ارزشمندی در طول برنامه ششم توسعه برشمرد. محمدباقر نوبخت با بیان اینکه  […]

پرداخت هشت هزار میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض در خسارات سیل/تأکید بر تسریع در ساخت واحدهای باقیمانده مسکن مددجویی

به گزارش صفیر گیلان؛رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور پیش از ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری از یک هزار واحد مسکونی برای مددجویان گیلانی در روستای کلاشم بخش تولمات شهرستان صومعه سرا ضمن تشکر از متصدیان ساخت مسکن، این برنامه نظام را برای مردم اقدام ارزشمندی در طول برنامه ششم توسعه برشمرد.

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه  نظام در کنار فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه‌ای، خود را موظف به ساخت و احداث مسکن برای مستضعفان می‌داند افزود: امروز در کنار ساخت مسکن اشتعال و محرومیت‌زدایی نیز برای نظام حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ساخت یک هزار مسکن مددجویی، از کمیته امداد خواست تا علاوه بر تلاش‌های صورت گرفته، مجدانه افتتاح و بهره‌برداری از یک هزار واحد مسکونی دیگر را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

معاون رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به درخواست نماینده صومعه‌سرا مبنی بر جبران خسارات سیل در شهرستان گفت که برای تزریق اعتبار باید گزارش‌های خسارت را به ستاد حوادث غیرمترقبه در وزارت کشور اعلام و پس‌ازآن سازمان برنامه‌وبودجه خسارت‌های وارده را همچون سال گذشته پرداخت کند.

به گفته نوبخت سال گذشته بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد که هشت هزار میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض و هشت هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن به‌صورت تسهیلات کم‌بهره به خسارت دیدگان پرداخت کرده است.

کمیته امداد برای واحدهای مسکونی به بهره‌برداری رسیده امروز که مجموعا ۴۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع است، ۴۳ میلیارد تومان هزینه کرده است.

بیشترین واحدهای ساخته شده از سوی کمیته امداد با ۹۶ واحد مربوط به شهر تالش و کمترین آن مربوط به رودبار با ۱۲ واحد مسکونی است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد