امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 19 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ - 12 صفر 1443
شناسه خبر : 28166
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸ | 1721 بازدید | ارسال توسط :

کشت برنج از جمله کشت های اولویت دار برای استان گیلان است/۷۱ درصد کل اراضی شالیزاری استان گیلان به صورت مکانیزه برداشت می شود

به گزارش صفیر گیلان،ارسلان زارع پیش از ظهر شنبه در حاشیه نخستین برداشت مکانیزه برنج در روستای مهدی محله شهرستان فومن با اشاره به اینکه کشت برنج از جمله کشت های اولویت دار استان گیلان است، اظهار کرد: این محصول به همت همه شالیکاران گیلانی در سراسر استان کشت می شود. زارع با تأکید بر […]

کشت برنج از جمله کشت های اولویت دار برای استان گیلان است/۷۱ درصد کل اراضی شالیزاری استان گیلان به صورت مکانیزه برداشت می شود

به گزارش صفیر گیلان،ارسلان زارع پیش از ظهر شنبه در حاشیه نخستین برداشت مکانیزه برنج در روستای مهدی محله شهرستان فومن با اشاره به اینکه کشت برنج از جمله کشت های اولویت دار استان گیلان است، اظهار کرد: این محصول به همت همه شالیکاران گیلانی در سراسر استان کشت می شود.

زارع با تأکید بر اینکه برنج یکی از کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است، افزود: استان گیلان ۳۷ درصد از کل تولید برنج کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ۴۵ درصد سطح زیر کشت برنج کشور متعلق به استان گیلان، گفت: این استان ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد سالانه بیش از دو میلیون تن شلتوک از آن برداشت می شود.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به افزایش ۵ درصد کشت مکانیزه و۳ درصد برداشت مکانیزه در استان گیلان از سال گذشته تاکنون، تصریح کرد: ۷۱ درصد کل اراضی شالیزاری استان گیلان به صورت مکانیزه برداشت می شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود از ۲ میلیون تن شلتوک تولیدی بیش از ۷۳۰ هزار تن برنج سفید استحصال شود، ادامه داد: عمده ارقام تولید شده رد استان از نوع ارقام با کیفیت همانند هاشمی و علی کاظمی است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد