امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 21 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ - 14 صفر 1443
شناسه خبر : 27352
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴ | 1469 بازدید | ارسال توسط :

۴۵۰ هزار خانوار دارای معلولیت و ۲۵۰ هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش سازمان بهزیستی/راه اندازی سامانه جامع فرزندخواندگی توسط سازمان بهزیستی

به گزارش صفیر گیلان،رئیس سازمان بهزیستی کشور در رشت و در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان  به ارائه خدمت به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر توسط این سازمان در کشور اشاره کرد و گفت: یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر معلول جسمی حرکتی و روانی مزمن زیر پوشش بهزیستی […]

۴۵۰ هزار خانوار دارای معلولیت و ۲۵۰ هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش سازمان بهزیستی/راه اندازی سامانه جامع فرزندخواندگی توسط سازمان بهزیستی

به گزارش صفیر گیلان،رئیس سازمان بهزیستی کشور در رشت و در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان  به ارائه خدمت به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر توسط این سازمان در کشور اشاره کرد و گفت: یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر معلول جسمی حرکتی و روانی مزمن زیر پوشش بهزیستی هستند.
وحید قبادی دانا به پرداخت مستمری ماهانه به یک میلیون و ۵۰ هزار نفر خانوار زیر پوشش سازمان بهزیستی در کشور اشاره کرد و افزود: از تیر ماه سال ۹۷ دریافتی خانواده های مذکور براساس تعداد خانوار ۳ برابر شده است.
وی از زیر پوشش قرار گرفتن تعداد ۴۵۰ هزار خانوار دارای معلولیت های شدید بینایی، شنوایی، حرکتی، ذهنی و … توسط سازمان بهزیستی خبر داد و بیان کرد: تعداد ۲۵۰ هزار زن سرپرست خانوار را زیر پوشش سازمان بهزیستی داریم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فعالیت سازمان بهزیستی تنها بر محور حمایت نیست، تصریح کرد: عمده فعالیت سازمان بهزیستی بر محور کمک اجتماعی و توانبخشی استوار است.
قبادی دانا با اشاره به اینکه ۲۶ هزار فرزند بی سرپرست و بد سرپرست زیر پوشش سازمان بهزیستی هستند، خاطرنشان کرد: تعداد ۱۰ هزار نفر در مراکز بهزیستی نگه داری می شوند و ۱۶ هزار نفر نیز در خانواده های جایگزین هستند و دولت ماهانه مبالغی را به آنها پرداخت می کند.
وی، راه اندازی سامانه جامع فرزندخواندگی به صورت کشوری را از برنامه های سازمان بهزیستی عنوان کرد و یادآور شد: امروز ثابت شده بستر خانواده برای فرزندان بهتر از مراکز نگه داری است.
در دیدار مذکور، حسین نحوی نژاد به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی گیلان معارفه شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد