امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 27 September , 2021
امروز : دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ - 20 صفر 1443
شناسه خبر : 31415
  پرینتخانه » اخبار تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴ | 6881 بازدید | ارسال توسط :

۸۵۲ خانواده زندانیان جرایم غیرعمد از کمک معیشتی کمیته امداد گیلان بهره‌مند می‌شوند/ زندانی شدن سرپرست خانواده زمینه‌ساز بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش گزارش صفیر گیلان/ مدیرکل کمیته امداد گیلان امروز در جمع خبرنگاران از حمایت این نهاد از خانواده‌های زندانیان دارای جرایم غیرعمد خبر داد و اظهار داشت: همسران و فرزندان زندانیان دارای جرایم غیرعمد که به دلیل مشکلات مالی قادر به امرار معاش نیستند از سوی این نهاد حمایت می‌شوند. عباس اهرابی با بیان […]

۸۵۲ خانواده زندانیان جرایم غیرعمد از کمک معیشتی کمیته امداد گیلان بهره‌مند می‌شوند/ زندانی شدن سرپرست خانواده زمینه‌ساز بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش گزارش صفیر گیلان/ مدیرکل کمیته امداد گیلان امروز در جمع خبرنگاران از حمایت این نهاد از خانواده‌های زندانیان دارای جرایم غیرعمد خبر داد و اظهار داشت: همسران و فرزندان زندانیان دارای جرایم غیرعمد که به دلیل مشکلات مالی قادر به امرار معاش نیستند از سوی این نهاد حمایت می‌شوند.

عباس اهرابی با بیان اینکه ۸۵۲ خانوار زندانیان تحت حمایت کمیته امداد گیلان از کمک‌های معیشتی بهره‌مند می‌شوند افزود‌: سرپرست این خانوارها به دلیل جرایم غیرعمد در زندان است بنابراین بر خود لازم می‌دانیم که از خانواده آن‌ها حمایت کرده و کمیته امداد ارائه خدمات معیشتی به آنان را در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه زندانی شدن سرپرست یک خانواده زمینه‌ساز بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است تصریح کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال اعضای مستعد خانواده زندانیان دارای جرایم غیرعمد نیز در اولویت است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان ارائه خدمات مددکاری به خانواده زندانیان دارای جرایم غیرعمد را جهت پیشگیری از آسیب‌های احتمالی وارده به آن‌ها و کمک به بهبود وضع معیشتی ضروری دانست و گفت: ارائه مشاوره‌های خانوادگی، تحصیلی، ازدواج، اشتغال، حقوقی توسط مشاوران مجرب در کمیته امداد نیز انجام می‌شود.

اهرابی با بیان اینکه خانواده‌ زندانیان دارای جرایم غیرعمد که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند نیز تا زمان زندانی بودن سرپرست خانواده از بیمه‌های اجتماعی و درمانی کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند افزود: برنامه معرفی خانواده‌ها به کلینیک‌های تخصصی مشاوره طرف قرارداد با این نهاد نیز عملی می‌شود.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، اردوهای زیارتی و سایر اقدامات مراقبتی جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌های زندانیان جرایم خبر داد و بیان کرد: برنامه ساخت، خرید و اجاره مسکن و پرداخت ودیعه برای خانوار‌های زندانیان دارای محکومیت طولانی نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان از پرداخت تسهیلات در قالب وام به زندانیان جرایم غیرعمد از محل اعتبارات وام محکومین معاونت حمایت و سلامت خانواده کشور تا سقف ۱۵ میلیون تومان خبر داد و افزود: امسال ۱۹ خانوار از زندانیان، مبلغ ۲۵۳ میلیون تومان از وام محکومین بهره مند شد‌ند.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد