امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 31678
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲ | 10762 بازدید | ارسال توسط :

برای افزایش درآمدهای پایدار پای بخش خصوصی را با یک نظم و ترتیب به شهر ماسوله باز کنیم

به گزارش صفیر گیلان، با حضور هوشنگ عباسقلی‌زاده مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان مراسم تودیع حسن آقاجانی و معارفه یوسف نیرویی شهردار ماسوله در بخشداری سردارجنگل شهرستان فومن برگزار شد. هوشنگ عباسقلی‌زاده مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در مراسم معارفه شهردار ماسوله گفت: ان‌شاءالله در ماسوله بتوانیم برنامه خوبی با چشم […]

برای افزایش درآمدهای پایدار پای بخش خصوصی را با یک نظم و ترتیب به شهر ماسوله باز کنیم

به گزارش صفیر گیلان، با حضور هوشنگ عباسقلی‌زاده مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان مراسم تودیع حسن آقاجانی و معارفه یوسف نیرویی شهردار ماسوله در بخشداری سردارجنگل شهرستان فومن برگزار شد.

هوشنگ عباسقلی‌زاده مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در مراسم معارفه شهردار ماسوله گفت: ان‌شاءالله در ماسوله بتوانیم برنامه خوبی با چشم انداز مناسب داشته باشیم و با برنامه رو به جلو برویم و باید در نظر بگیریم که در ماسوله، ماکلوان یا شهر فومن چه می‌خواهیم.

وی با بیان اینکه این سه شهر مکمل یکدیگر هستند و می‌توانند باعث توسعه و پیشرفت یکدیگر با هم باشند، یادآور شد: ماکلوان یک شهر جنگلی است و شهر فومن نیز نقطه کلیدی ماسوله و قلعه‌رودخان است که قطب گردشگری شهرستان است.

عباسقلیزاده با تاکید بر اینکه شوراها وظایف زیادی دارند، اظهار داشت: افکار را باید آماده کنند، از مسافر برای یک شب ۵ میلیون گرفته‌اند اما برخی شب‌ها اصلا مسافر نداشته اند.

وی ادامه داد: طوری اقدام کنیم که از ۳۶۵ روز سال ۷۰ درصد اشغال را داشته باشیم و مسافران اسکان پیدا کنند تا طی سال مسافر داشته باشیم.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان گفت: در کوتاه مدت می‌توانیم ماسوله را به یک هتل با ۶۰۰ اتاق در نظر بگیریم به مانند اسکو و کندوان که امکانات را فراهم کرده‌اند.

وی افزود: شهر را به مثابه یک هتل در نظر بگیریم که یک شهر با ۶۰۰ اتاق! جای خوب برای خوابیدن، غذای خوب برای خوردن و رفتار خوب سه شاخص است که می‌توان از آن برای گردشگری بهره برد

عباسقلیزاده خواستار احیای ماسوله قدیم شد و افزود: باید تصویر زیبایی داشته باشیم یعنی همان پنجره‌ها با گل‌ها و گلدان‌های زیبا که تصویر زیبایی دارد.

وی یادآور شد: درآمدهای پایدار را باید افزایش دهیم و پای بخش خصوصی را با یک نظم و ترتیب و روالی به شهر ماسوله، شهر ماکلوان و شهر فومن باز کنیم و جلسات سرمایه‌گذاری را تشکیل دهیم زیرا با نشست و گفتگو به نتایج خوبی می‌رسیم.

عباسقلی راده اظهار داشت: برنامه راهبردی شهر ماسوله هر زمانی استارت خورد کمک می‌کنیم و طرح خوبی را با تفکرات شوراها، نخبگان و مردم به پیش ببریم.

وی با بیان اینکه تنها راه نجات شهرها رفتن به طرف طرح‌های راهبردی است و باید با طرح و برنامه به جلو برویم، تصریح کرد: پتانسیل و توان خوبی در شهرستان به وجود آمده است و ای کاش در زمانی که من شهردار فومن بودم چنین فضایی وجود داشت.

دبیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان اظهار کرد: آقای علیزاده یک نعمت هستند که در فرمانداری حضور دارند و شهرداران خوبی نیز این سه شهر دارند، بنابراین ان‌شاءالله ماکلوان را نیز بتوانیم به جایگاه اصلی‌اش برسانیم و فومن نیز با وجود آقای رضا محمدی خوب اداره می‌شود.

یوسف نیرویی شهردار جدید ماسوله نیز اظهار کرد: ماسوله برخی روزها تا ۶ هزار خودرو را داشته است و اگر ماسوله گردشگر داشته باشد نفع آن برای شهرستان فومن است و درآمد آن برای همه شهرستان است و ان‌شاءالله با کمک همه مسئولین بتوانیم انرژی (برق) ارزان قیمت را برای ماسوله فراهم کنیم.

1 (1) (1)  photo_2019-12-12_01-00-211 (3) (1)

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد