مشاهده مطلب

      ۱۱ دی ۱۳۹۶      0             12296      اخبار   Print This Post Print This Post

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صفیر گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که ظهر امروز در سالن شهید انصاری استانداری برگزاری شد پدافند غیرعامل را حوزه مهمی از کارها دانست و افزود: با پدافند غیر عامل خواهیم توانست رویکرد و تصمیمات پیشگیرانه‌ای را در مواجه با حوادث اتخاذ و آسیب پذیری را در مواقع بحرانی کاهش دهیم .

استاندار گیلان در بخش از سخنانش با اشاره به عدم استحکام برخی از بناهای تازه ساخت اظهار داشت: چنانچه به خسارات ناشی از زلزله در سنوات مختلف بنگریم متوجه آن خواهیم شد که برخی از ساختمان‌های با عمر ۵ تا ۱۰ سال بیش از ساختمان‌های با قدمت ۳۵ تا ۴۰ سال آسیب دیده‌اند.

وی مشکل اساسی در این بخش را عدم تعهد و مسئولیت‌پذیری برخی افراد در صنعت ساختمان عنوان کرد و افزود: باید احساس مسئولیت و وجدان کاری را در تمامی بخش‌های دولتی و غیردولتی تقویت کنیم.

IMG_7302

استاندار گیلان نظام مهندسی ساختمان را بازوی مردمی در صنعت ساختمان‌سازی دانست و بر لزوم فرهنگ‌سازی صحیح در امر ساخت و ساز تأکید کرد و افزود: باید نظام مهندسی ساختمان را تقویت نموده و انتظارات از آن را مشخص کنیم  .

دکتر سالاری بر لزوم برخورد قاطع با تخلفات ساختمانی در کمیسیون‌های مختلف تأکید کرد و افزود: متأسفانه اکنون خلاف ساختمانی جزو فرآیند ساخت و سازها قرار گرفته که باید با قاطعیت با این تخلفات برخورد کرد و در تصمیمات خود استحکام لازم را داشته باشیم.

استاندار گیلان بر ضرورت تهیه نقشه و گردآوری اطلاعات مکان محور تأکید کرد و افزود: باید با تهیه نقشه واحد، تمامی اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌ها را به آن انتقال داده تا جوابگوی نیاز آنان باشد.

دکتر سالاری به اهمیت پهنه‌بندی زمین در استان، اشاره کرد و با بیان اینکه تحقق این مهم در پیشگیری از مخاطرات زلزله بسیار کمک کننده خواهد بود افزود: داشتن اطلاعات از وضعیت رانشی زمین و زلزله خیز بودن مناطق  در ساخت و ساز و سرمایه گذاری ها کمک کننده خواهد بود .

استاندار گیلان برلزوم جهت‌دار بودن فعالیت‌های پژوهشی استان تأکید کرد و افزود: کارهای پژوهشی در بخش‌های مختلف باید کاربردی ، راهگشا و با عناوین مرتبط به توسعه استان بوده به گونه‌ای که دستگاه های زیرساختی بتوانند از آن بهره گیرند.IMG_7303

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

گل محمدی
مواسات
روز ارتش
تصادف
8c8fcdfc-c79a-4c4f-aa92-16dd92dc4b3eراز
کود الی، شهرداری رشت
فلاحتی+ارتش
علوم پزشکی+ شفت
photo_2020-03-22_06-45-35
باغ-رضوان-کرونا
d8b783ec-288c-48b8-bc3c-c221d8f814d3
مجسمه فومن +کرونا